Дяволът не е толкова черен! Съперникът на Ботев не вкара гол в София

22:59 / 30.06.2022
3546
Съперникът на Ботев (Пловдив) в Лига на конференциите - Апоел (Никозия), не успя да отбележи гол в първата си контрола на българска земя. Кипърският гранд завърши 0:0 срещу Ботев (Враца), като спарингът се проведе на Национална футболна база "Бояна" в София.

Двубоят бе последна проверка за възпитаниците на Росен Кирилов преди началото на шампионата.

Мачът започна с добро положение за Ботев, Браян Переа бе изведен в изгодна позиция, но бе маркирана засада. Само след още 2 минути игра "зелените“ имаха възможност да изпълнят ъглов удар, Дани Генов засече с глава, но топката се удари в бранител и излезе в нов ъглов удар.

В 17-ата минута Красимир Костов спаси добро положение, което създаде кипърския отбор.

Малко преди края на първото полувреме стражът на врачани направи ново ефектно спасяване и на почивката двата отбора се оттеглиха при 0:0.

Мачът продължи равностойно през второто полувреме.

В 63-ата минута Ботев направи много добра атака. Браян Переа изведе Мендоса, който центрира в наказателното поле, но топката мина малко далеч от Даниел Генов.

След 5 минути игра Краси Костов спаси пряк свободен удар на АПОЕЛ.

В 77-ата минута бразилецът Фелипе Са отправи много опасен удар, но вратарят на гостите се справи със ситуацията.