Димитър Кузманов не успя да преодолее германец на "Чалънджър" в Нидерландия

18:17 / 12.07.2022
1843
Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Амерсфоорт (Нидерландия) с награден фонд от 45 730 евро.

Мики отстъпи на германеца Матс Мораинг с 4:6, 4:6 за 88 минути. Пловдивчанинът поведе с 4:1 в първия сет, след което Мораинг взе пет поредни гейма и поведе в резултата. Във втората част рекордьорът ни по победи за Купа "Дейвис" допусна един пробив, който се оказа достатъчен за съперника му, за да стигне до крайния успех.