Превръща се в тенденция! VAR отново спря полета на "канарчетата"

Коментари (12)
21:13 / 23.10.2022
7492
Отборът на Ботев (Пд) продължи неприятната си серия без шампионатна победа на чужд терен от месец февруари насам. Жълто-черните загубиха от Лудогорец с 0:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Хювефарма Арена" в Разград.

Якуб Пьотровски (65) бе точен за домакините.

Така възпитаниците на Желко Копич останаха на 10-о място във временното класиране с актив от 13 точки - 10 по-малко от деветия Арда. Жълто-чените имат само една точка като гости през настоящия сезон, спечелена срещу Берое (1:1).

Двубоят в Разград обаче можеше да протече по съвсем друг начин, ако не бе една изключително дискусионна намеса на VAR.

Веднага след началото на двубоя Елвис Ману отне топката от Шоу, напредна и подаде наляво към Мохамед Брахими. Той отправи шут с левия крак и прати топката в мрежата още в 11-ата секунда. След намесата на VAR обаче съдията Иво Андреев сам преразгледа ситуацията и отмени попадението заради нарушение на Елвис Ману.

Това всъщност се оказа и единствената ситуация за жълто-черните през първата част. Домакините имаха няколко положения, но ударите на Текпетей, Каули и Пластун не намериха целта.

Първият и единствен точен удар през първото полувреме дойде чак в 42-ата минута. Фон Витри получи топката отдясно на наказателното поле и отправи силен удар, но вратарят на Ботев Ханкич изби в корнер.

В 65-ата минута Лудогорец откри резултата след многоходова комбинация. Атаката почна от Игор Тиаго и след няколко подавания между Фон Витри, Пьотровски и Текпетей, последва завършващ удар от 10-ина метра на Якуб Пьотровски за 1:0.

Четири минути преди края Димитър Тонев отправи силен удар от над 25 метра, но покрай гредата в аут. Така "канарите" завършиха мача без точен удар към противниковата врата.

Хидайет Ханкич, Рой Херман (86- Мартин Секулич), Самюел Супрайен (46- Дилан Мертенс), Па Конате (85- Уме Емануел), Виктор Генев, Джаспър ван Хертъм, Джеймс Етоо (46- Николай Минков), Мохамед Брахими (77- Димитър Тонев), Емануел Току, Реда Рабей, Елвис Ману.