Виктория СИЛА загуби драматично първия си официален мач за сезона

16:15 / 14.11.2022
1580
Волейболистите на Виктория СИЛА (Пловдив) загубиха драматично първия си официален мач за новия сезон в "А" Национална волейболна група. Възпитаниците на треньора Георги Димитров отсптъпиха с 2:3 (16:25, 25:19, 20:25, 25:20, 14:16) гейма при гостуването си на Ботев (Ихтиман) в двубой от втория кръг.

Припомняме, че в първия кръг пловдивчани спечелиха служебно с 3:0 гейма срещу Раднево Волей.

В Ихтиман "викторианците" на два пъти изоставаха в резултата, но показаха хъс и докараха срещата до решителен тайбрек. Там обаче напрежението и по-големият опит на съперника доведе до победа за домакините.

Отборът на Ботев (Ихтиман) е със средна възраст 25 години, а с много добри изяви се отчете централният блокировач Стойко Ненчев, който до преди няколко месеца беше част от шампионския отбор на Хебър (Пазарджик).

"Доволен съм от опита, който натрупахме, въпреки загубата. Момчетата за първи път играят под такова напрежение и пред толкова много публика на домакините“, заяви треньорът на Виктория СИЛА Георги Димитров.