Спортните новини: Днес (22) | Вчера (20)
Усилват охраната на волейболния Марица - Локо Сф заради столична агитка
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:42 / 05.03.2010Коментари (1)770
Почти тройно ще бъде усилена охраната за днешния първи мач в Пловдив от полуфиналните плейофи на женското волейболно първенство в елита между волейболистките на Марица и столичния Локомотив. Срещата в първа решителна битка за финала от тазгодишния шампионат и се очаква с огромен интерес. Освен пълна зала, домакините очакват два автобуса с фенове на столичните „железничарки". Заради очакваното посещение на столичната агитка и за да се избегнат сблъсъци с жълто-сините фенове, изпълнителният директор на маричанки Стоян Гунчев-Чугуна се срещна с шефове на пловдивската полиция и заяви по-солидна охрана от униформени и цивилни полицаи.

Мачът е днес от 17:30 в спорната зала на Лаута. Вторият мач е в неделя, 7 март, от 16 часа в София. Играе се до две победи от три мача. При нужда ще има и трети двубой, който ще бъде отново в Пловдив - във вторник от 17:30 часа.

Маричанки са амбицирани да направят днес първата си крачка към финала на държавното първенство и победят съперничките си от Локомотив (Сф).

Старши треньорът Иван Петков няма проблеми по окомплектоването на боеспособен състав и вероятно ще заложи на същите момичета, които на четвъртфиналите записаха две безпроблемни победи с по 3:0 гейма над плевенския Спартак-96.

Миналата година маричанки отново стигнаха до полуфинал, който загубиха от бъдещите шампионки от Левски Сиконко, а след това загубиха и от ЦСКА двубоя за бронзовите медали. Тази година обаче маричанки се целят поне във финал.

В другата полуфинална двойка съперници пък са софийските грандове ЦСКА и Левски-Сиконко. Малкият финал за бронзовите медали пък е на 13, 15 и 17 март, а титлата ще грабне този отбор, който във финалния плейоф пръв стигне до три победи от пет мача на 13, 14, 16, 17 и 19 март.

0

за какво идват,тези заблудени шОПИ????? то се знае, 3-0 или да видят наи-красивия град:)