Перфектна Марица продължава с победите във волейболните финали

Коментари (6)
19:51 / 05.03.2010
2643
Женският волейболен тим на Марица продължава да мачка съперниците си по пътя към финала на първенството. В полуфинален двубой жертва на момичетата на Иван Петков стана Локомотив София. Марица сломи столичанки с категоричното 3:0 гейма. В първия гейм "жълто-сините" като на разходка разбиха противника си и оставиха на Локо Сф да вземе само 16 точки. Във втория маричанки поведоха с 2-3 точки и запазвайки преднината си спечелиха гейма с 25:22.

Tретата част бе най-драматична. Локомотив поведе с 4:3. После столичните "железничарки" продължиха с видимия си подем в играта и бързо дръпнаха 13:8. Маричанки влязоха в час сравнително бързо и успяха да стопят разликата до 14:15. После софиянки обаче отново възстановиха статуквото - 20:16 за тях. И когато изглеждаше, че гостенките ще спечелят гейма, маричанки се стегнаха и майсторски взеха 4 поредни точки за равенството 20:20. Последваха нови мълниеносни атаки на Ани Маринова и Диана Малинова и перфектни блокади на Марина Ковачева на мрежата, с което пловдивчанки поведоха с 23:20. След това за домакините бе по-лесно да затворят гейма на 22, с което да спечелят и мача. С най-много точки за маричанки се отличиха Анна Маринова и Диана Малинова, а за гостенките - Вяра Хаджимоскова.

Така Марица поведе с 1:0 в полуфиналната серия. Играе се до две победи от три мача. Вторият двубой е в столицата в неделя. При победа Марица отива на финал най-вероятно срещу ЦСКА, които биха също с 3:0 Левски Сиконко.