Спортните новини: Днес (11) | Вчера (29)
Ботев измъчи ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:50 / 05.03.2006Коментари (112)3729
©
Снимка: Sport1.bg
ЦСКА постигна минимална победа над Ботев Пд с 1:0, но скъса нервите на вярната си публика. "Червените" приличаха на сборна дружина, събрана малко преди началото на срещата и като по чудо стигнаха до трите точки. Единственото попадение бе дело на Мурад Хидиуед в 33-ата минута, след центиране на Христо Янев от пряк свободен удар. Гостите от Пловдив имаха две положения, при които можеха да вкарат гол, пропилени от Стефан Костадинов.

"Червените" очевидно бяха подценили съперника и започнаха мача във ваканционно настроение. Още в първите минути двата отбора си размениха по едно чисто голово положение. Най-напред в 8-а минута Еуген Трика не успя да преодолее Лилчо Арсов от 5 метра, а 3 минути по-късно Георги Андонов от гостите стреля в аут, останал очи в очи с новия вратар на ЦСКА Оливер Ковачевич.

Постепенно "армейците" повишиха оборотите и наложиха натиск към вратата на Ботев. В 33-а минута Мурад Хидиуед откри резултата след центриране от фаул на Христо Янев. Мароканецът прати топката в мрежата след неуспешен опит за изкуствена засада на защитата на Ботев.

В 58-а минута Велизар Димитров пропусна да успокои ЦСКА с втори гол, след като не намери рамката на вратата от удобна ситуация. През последните 30 минути домакините изненадващо започнаха да пазят крехката си преднина и в края на мача можеше да бъдат наказани.

В 81-а минута неразбирателство в защитата на ЦСКА позволи на Стефан Костадинов да се озове в стрелкова позиция, но вместо да уцели опразнената врата, той стреля в тялото на Александър Тунчев и така Ботев пропусна златна възможност да си тръгне с точка от "Българска армия".

ЦСКА разочарова с играта си около 6000 свои привърженици, но все пак запази преднината си от 7 точки пред вечния съперник Левски.

ЦСКА - Ботев (Пловдив) 1:0
Голмайстор: 1:0 Мурад Хидиуед 33

Състави:
ЦСКА: Оливер Ковачевич, Александър Тунчев, Сергей Якирович, Христо Янев, Велизар Димитров, Георги Илиев (46-Жозе Фуртадо), Валентин Илиев, Мурад Хидиуед, Еуген Трика (70-Александър Мутавджич), Тиаго Силва, Йордан Тодоров (88-Александър Бранеков)

Ботев: Лилчо Арсов, Васил Василев, Даниел Божков, Николай Домакинов, Георги Андонов (76-Георги Аврамов), Стефан Костадинов, Костадин Видолов, Веселин Минев, Недко Миленов (Гриша Иванов), Георги Какалов (67-Дормушали Саидходжа), Йордан Минев

0

Сашо Диков, журналист от Канал 3, коментира ситуация от мача ЦСКА - Ботев Пд 1:0, при която играчът на "червените" Еуген Трика се озовава сам срещу вратаря на Ботев Лилчо Арсов, но пропуска да отбележи гол. Благодарение на моя човек там - Лилчо "Пъргавото" - резултатът не е открит.
канар
0

Първо тук е темата на Ботев и второ, да кажеш за себе си - Няма други като нас ,звучи нескромно и смешно.Прочетох написаното и мислех само с прочитането да си остана , но щом го лепнахте тук....... .С повечето неща съм съгласен особено за шопите,но не започвате ли да звучите като тях?Едните били отбора на народа а като другите нямало....ми хубаво ,но кой го казва това -Вие самите.
anti-loko
0

Да 12 са ни точките циганино раиран, но от тук нататък ще стават повече, докато вашите няма да мръднат с нито една този полу-сезон.Както сам се досещаш и автоголовете, които са ви запазена марка от сега нататък ще са единствените попадения във врата ;-))) САМО БОТЕВ!!!
toto
0

imate 12 to4ki b grupa vi zove sega i beroe 6te vi biqr s edno golche ama tova za vas si e uspeh de
ROOSRER
0

VIJTE KAKVO NAMERIH IS ARHIVITE: Срещу намаляване на такса смет се обяви и общинския съветник Христо Бонев - “Тези промили нито съм ги виждал, нито ми са ясни. Но 80 процента от тези хора с оранжеви дрехи, които протрестират отвън, са идвали на стадиона да ме гледат и са фенове на Локото. Как ще си изхранват семействата, ако смъкнем таксата и те останат без работа” попита Бонeв TZIGANETAAAAA xaxaxaxaxa
bultraSS
на 06.03.2006 г.
0

Za kav sa ti nqkvi mangusti v A grupa ?!Samo Botev,nie sme Plovdiv!
1912
0

Аз самия копнея това дерби да продължи да се играе на ниво "А" група, така че това, което би оценило пролетния полусезон тази година е едно - бой над "Ботев" на Лаута. Оттова по безценно няма.-xaxaxxaxaxax mi mnogo qsno vie jiveete samo zaradi ma4a s nas i tva 4e ni mrazite tolkova mnogo e mnogo dobre,za6toto nie sme sami sre6tu vsi4ki!!!a i prekrustete si otbora 101% Anti Botev tva 6te vi otiva nai-mnogo,a moje i Shumen,Juve,Levski.....
botev_girl
0

Lokoto pak zlobeqt.4 gola im bqha malko.Super mn gi e qd 4e na6iq otbor varvi napred, a tqhniq ne.Tazi prolet kato vi biem ve4e 6te mojete da sprete da mrankate...A i ve4e ne ni se podigravaite 6toto ste mn po-zle ot nas.Kogato vidite jalto-4erno trqbva da padate na kolene i da se molite da vi po6tadim....
Aнонимен
0

q poglednete statistikata koi e nai-pose6tavaniq otbor v momenta molq vii
BultraS
0

mnogo sme6ni tiq buferi-6teli da pusnat na Nafteks i 4ak se kefat i se gordeqt.Ami da vi kaja napraveto daje mnogo iskam da im pusnete i da peete Nafta,Nafta i da se radvate,to tva si e ne6to normalno za vas i posle govorete koi urejdal ma4ove.Vie sami si go priznavate,4e ste sme6ni i ne6tastni.aide v diviq i minete prez Budah bar molq vi

Един от важните хора в Марица празнува днес
Феновете на Левски плащат по 15 лева за мача на "Колежа", ето колко билета им отпуснаха