Ботев измъчи ЦСКА

Коментари (112)
18:50 / 05.03.2006
3730
ЦСКА постигна минимална победа над Ботев Пд с 1:0, но скъса нервите на вярната си публика. "Червените" приличаха на сборна дружина, събрана малко преди началото на срещата и като по чудо стигнаха до трите точки. Единственото попадение бе дело на Мурад Хидиуед в 33-ата минута, след центиране на Христо Янев от пряк свободен удар. Гостите от Пловдив имаха две положения, при които можеха да вкарат гол, пропилени от Стефан Костадинов.

"Червените" очевидно бяха подценили съперника и започнаха мача във ваканционно настроение. Още в първите минути двата отбора си размениха по едно чисто голово положение. Най-напред в 8-а минута Еуген Трика не успя да преодолее Лилчо Арсов от 5 метра, а 3 минути по-късно Георги Андонов от гостите стреля в аут, останал очи в очи с новия вратар на ЦСКА Оливер Ковачевич.

Постепенно "армейците" повишиха оборотите и наложиха натиск към вратата на Ботев. В 33-а минута Мурад Хидиуед откри резултата след центриране от фаул на Христо Янев. Мароканецът прати топката в мрежата след неуспешен опит за изкуствена засада на защитата на Ботев.

В 58-а минута Велизар Димитров пропусна да успокои ЦСКА с втори гол, след като не намери рамката на вратата от удобна ситуация. През последните 30 минути домакините изненадващо започнаха да пазят крехката си преднина и в края на мача можеше да бъдат наказани.

В 81-а минута неразбирателство в защитата на ЦСКА позволи на Стефан Костадинов да се озове в стрелкова позиция, но вместо да уцели опразнената врата, той стреля в тялото на Александър Тунчев и така Ботев пропусна златна възможност да си тръгне с точка от "Българска армия".

ЦСКА разочарова с играта си около 6000 свои привърженици, но все пак запази преднината си от 7 точки пред вечния съперник Левски.

ЦСКА - Ботев (Пловдив) 1:0
Голмайстор: 1:0 Мурад Хидиуед 33

Състави:
ЦСКА: Оливер Ковачевич, Александър Тунчев, Сергей Якирович, Христо Янев, Велизар Димитров, Георги Илиев (46-Жозе Фуртадо), Валентин Илиев, Мурад Хидиуед, Еуген Трика (70-Александър Мутавджич), Тиаго Силва, Йордан Тодоров (88-Александър Бранеков)

Ботев: Лилчо Арсов, Васил Василев, Даниел Божков, Николай Домакинов, Георги Андонов (76-Георги Аврамов), Стефан Костадинов, Костадин Видолов, Веселин Минев, Недко Миленов (Гриша Иванов), Георги Какалов (67-Дормушали Саидходжа), Йордан Минев