Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Марица със злощастно 0:3 от ЦСКА в първи мач от финалната серия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:12 / 13.03.2010Коментари (3)1961
Ани Маринова бе най-резултатна за Марица с 14 точки
Марица записа злощастна загуба с 0:3 от ЦСКА в първия двубой между двата тима, игран в софийската зала Васил Симов в комплекса Червено Знаме. Маричанки играха напълно равностойно на съперничките си и в първия гейм дори ги превъзхождаха, но няма шанс във финалния маратон, като загубиха с 28:30. Във втория гейм софиянки дръпнаха в началото и успяха да спечелят лесно с 25:17. В третия Марица отново стоя добре на игрището, като имаше много добри възможности, но някои странни съдийски отсъждания спряха устрема на "жълто-сините". Въпреки няколко поредни точки накрая, маричанки не успяха да настигнат ЦСКА и загубиха и третия гейм с 20:25. Следващият двубой е в неделя, отново в София от 17:30 часа. Днес маричанки бяха подкрепени от сериозна агитка, но очакват още повече фенове да викат за тях в мача за златото. Играе се до 3 победи от 5 мача, като третия и четвъртия мач в серията са в Пловдив - във вторник и сряда.

ЦСКА (София): Гергана Маринова - 5 точки (1 ас, 2 атаки, 2 блокади), Габриела Цветанова - 13 (2, 10, 1), Добриана Рабаджиева - 21 (0, 20, 1), Мария Каракашева - 11 (1, 9, 1), Христина Русева - 11 (1, 5, 5), Нора Богданова - 6 (1, 3, 2), либеро Мария Филипова, Ралица Василева, Силвия Кьосева, Гергана Докузова, старши треньор Атанас Петров

Марица (Пловдив): Анелия Минчева - 4 точки (2 аса, 1 атака, 1 блокада), Марина Ковачева - 8 (0, 4, 4), Диана Малинова - 9 (0, 8, 1), Анна Маринова - 14 (1, 13, 0), Борислава Янкова - 7 (0, 6, 1), Мария Димитрова - 4 (0, 4, 0), либеро Ивелина Монова, Ралица Камбурова, Ивелина Петкова - 1 (1, 0, 0), старши треньор Иван Петков