Академик Пловдив загуби от Левски в нервен мач

13:32 / 08.12.2022
1585
Академик Пловдив загуби с 83:69 от отбора на Левски в много нервен мач от 9-ия кръг в НБЛ. Двубоят се игра в зала "Сила", като това беше първо домакинство за пловдивчани от над месец.

Академик успя да спечели първата четвърт с 20:14. Във втората четвърт мачът завърши при 22:22, а на полувремето резултатът беше 42:36 за пловдивчани.

Левски спечели третата четвърт с 27:13. В последната четвърт Левски се наложи с 20:14. Крайният резултат беше 83:69 за Левски.

Най-резултатен за Академик стана Омар Крайем с 27 точки, а 9 точки добави Томислав Минков, с 8 точки се отчете Александър Милов.

За Левски най-резултатен стана Алан Арнес 20 точки. На 10 декември Академик гостува на Балкан.