Марица почна успешно контролите в Турция

12:34 / 23.01.2023
1256
Марица победи вицешампиона на Северна Македония - Академия Пандев, с 1:0 в първата си контрола от лагера в Турция. Спарингът се проведе на тренировърния комплекс ABAK в Лара.

Треньорът Николай Димитров използва две различни единадесеторки през двете полувремена, а двубоят бе изгледан от собственика на клуба Христо Христов.

В 51-ата минута Димитър Аврамов намери чудесно Петър Атанасов в наказателното поле. Нападателят се измъкна от защитника и овладя, но бе съборен и се стигна до дузпа. Мартин Газиев изпълни точно, реализирайки единственото попадение в мача. Самият Газиев бе принудително заменен малко по-късно поради контузия.

Успехът за Марица е втори през зимната подготовка от две изиграни проверки. На 25 януари предстои нова контрола с руския Волга (Уляновск), а на 29 януари и с полския Ресовия (Жешов). Лагерът на маричани приключва на 30 януари.

Първо полувреме: Илия Николов, Йордан Пейчинов (Георги Иванов), Мартин Газиев, Ифеани Дейвид, Соломон Джеймс, Христиан Димитров, Симеон Вешев, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски, Георги Трифонов.

Второ полувреме: Петър Начев, Димитър Аврамов, Георги Иванов, Мартин Газиев (Дъглас Иваноф), Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Милен Танчев, Айкут Янъков, Стефан Попов, Олджай Алиев, Петър Атанасов.