Локо записа трета загуба в контролите, Ерик Сорга с дебютен гол

Коментари (13)
16:21 / 24.01.2023
4314
Локомотив Пловдив записа трета загуба в четвъртата си контрола от началото на подготовката. "Черно-белите" отстъпиха на сръбския Младост (Лучани) с 1:3 в спаринг, който се проведе на един от терените на комплекс "Фанатик" в турския курорт Белек.

Никола Йоич (13, 46) и Мирич (45) се разписаха за сръбския тим, а Ерик Сорга (85) откри головата си сметка за "смърфовете".

Пловдивчани първи създадоха чисто положение в мача. В 8-ата минута Джовани изведе отлично Ивайло Димитров сам срещу вратаря. Нападателят отправи диагонален шут с левия крак, но топката мина на педя от гредата в аут.

Само 5 минути по-късно Никола Йоич получи пас между Тодор Павлов и Милош Петрович, осова се сам срещу вратаря Томов и с левия крак порази целта - 0:1.

Секунди преди края на първото полувреме Младост удвои преднината си. Тодор Павлов подаде към Джовани в централната зона, който се затрудни и топката му бе отнета. Последва бърз пас, с който Мирич бе изведен отляво в наказателното поле и с десния крак шутира покрай Томов за 0:2.

Веднага след почивката Младост вкара трети гол. Той дойде след изключително груба грешка на Илко Пиргов. Той посрещна върната към него топка, но я подаде право в краката на Никола Йоич и той безпроблемно я прати в мрежата - 0:3.

В 84-ата минута Локомотив получи дузпа, а Неманя Кош от тима на Младост бе изгонен от главния съдия. Зад топката застана Ерик Сорга, който бе точен и така отбеляза дебютното си попадение за Локомотив, фиксирайки крайното 1:3.