Малко не достигна на Академик да пречупи шампиона в Пловдив

11:07 / 14.02.2023
1486
Малко не стигна на отбора на Академик Пловдив да победи Балкан в двубой от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига, който се игра в зала "Сила" в Пловдив. Домакините отстъпиха на шампионите със 70:74 в драматичен мач.

Така тимът на треньора Йордан Янков вече е с баланс 6 победи и 13 загуби.

Срещата започна много равностойно, като след първата част разликата беше едва 2 точки в полза на гостите. Те успяха да добавят само още точка към преднината си до почивката. След паузата домакините направиха опит да се върнат в мача и преди заключителната четвърт намалиха пасива си само до точка. В последните 10 минути обаче Балкан успя да измъкне трудната  победа.

Мачът бе слаборезултатен, като двата отбора си вкараха общо 13 тройки от  51 опита.

Джейлън Минет стана най-резултатен за Академик Пловдив с 22 точки, 11 добави Томислав Минков, а Кръстомир Михов завърши с 9.

За Балкан най-резултатен стана Мануел Суарес с 19 точки.

В четвъртък Академик ще играе последния си мач преди края на второто завъртане между отборите срещу тима на ЦСКА.