Току дебютира със загуба в Белгия, Ману още чака първи гол за Грьонинген

10:15 / 20.02.2023
1968
Бившият футболист на Ботев (Пд) Емануел Току дебютира със загуба в елитния шампионат на Белгия, видя Plovdiv24.bg. Халфът игра 22 минути за новия си клуб Льовен при поражението с 0:2 при гостуването на Гент в мач от 26-ия кръг.

След трансфера си от "Коматево" ганаецът не бе в състава на Льовен в два поредни двубоя. Той влезе на смяна в 68-ата минута на мястото на Зийбе Шрайверс.

Тимът му е на 12-о място във временното класиране с актив от 32 точки, а лидерът Генк е с 63 т.

В същото време друг бивш футболист на Ботев - Елвис Ману, игра 81 минути за Грьонинген при равенството 1:1 като домакин на Еммен в двубой от 22-ия кръг на нидерландската Ередивизи. Това бе трети пореден двубой за Ману, в който той започва като титуляр за зелено-белите, провери Plovdiv24.bg. Нападателят все още не се е разписвал за новия си клуб.