Спортните новини: Днес (18) | Вчера (12)
Данчо Йовчев с бронз на европейското по гимнастика
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:33 / 26.04.2010Коментари (2)874
Вечният Йордан Йовчев спечели поредното си отличие от голям шампионат. На 37 години и със сребро в косите президентът на федерацията по спортна гимнастика стана трети на халки на европейското първенство в Бирмингам (Вбр). Въпреки че игра с оток в коляното, невероятният пловдивчанин получи 14,900 точки за изпълнението си и се пребори за бронза. Той влезе с пети резултат във финала. Шампион с 15,250 т. стана Матео Моранди (Ит), а втори с 15,100 т. се класира Самир Саид (Фр).

Йовчев бе принуден да пътува два дни с кола за британския град заедно с Александър Батинков и Филип Янев заради затворените летища в Европа. Той преодоля умората и схващанията от пътя, тъй като в българската делегация нямаше лекар и масажист. Йовчев се контузи при удар в успоредката десет дни преди шампионата.

Иначе шестте титли отидоха в шест различни страни. Освен Италия поводи за радост имаха германските представители, които след златото в отборното състезание грабнаха титлата на земя чрез Матиас Фариг. Даниъл Кийтингс зарадва домакините със злато на кон с гривни, а Томи Тууха (Фин) спечели титлата на прескок. Ян Кушера донесе злато на висилка за Франция, Власиос Марас (Гър) триумфира на успоредка. Заради вулкана в Исландия и спрените полети в първенството не взеха участие доста страни, сред които Русия.

Източник: в. "7 дни спорт"