Пловдивчанка отстрани водачката в схемата и вече е на полуфинал в Испания

13:59 / 17.03.2023
1498
Националката на България Гергана Топалова се класира за полуфиналите на тенис турнира за жени в Палманова (Испания) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Пловдивчанката победи с 6:4, 6:3 водачката в основната схема и №178 в световната ранглиста Тара Вурт от Хърватия. Срещата продължи 87 минути.

Топалова изостана с 1:3 в първия сет, но спечели пет от следващите шест гейма за 6:4. Във втората част Гергана поведе с 5:2 и затвори мача с 6:3.

Това е трета поредна победа за нашето момиче при само един загубен сет. С успеха Топалова си осигури 18 точки за световната ранглиста.

Тя продължава и надпреварата на двойки, където заедно с Марта Матула (Гърция) ще играят на четвъртфиналите срещу водачките София Горгодзе (Грузия) и Ирина Шиманович (Беларус).