Добро представяне за гребците ни в първия ден на регатата в Мюнхен

17:59 / 08.05.2010
742
При изключително силна конкуренция стартираха гребците ни в първия ден на международната регата за юноши и девойки в Мюнхен, Германия. Най-много представители имахме в дисциплината скиф, информира официалният сайт на федерацията.

Най-добро време от тримата ни представители постигна Тери Георгиев. Той завърши втори в серията си с време 8:04,37 мин. Първи финала пресече чехът Якоб Подразил - 7:55,73. Веселин Русинов също остана на второ място в серията си - 8:05,76 мин. Първи финишира германецът Патрик Линеуебер - 7:50,00.

В трета серия Иван Антов постигна второ време - 8:10,84 мин. По-бърз от него бе полякът Конрад Рачински с време 8:04,74 мин. Най-добро време от всички серии даде германецът Феликс Бач - 7:46,85 мин. 34 състезатели стартираха в дисциплината скиф.

При девойките Биляна Стоянова пресече трета финала в серията си, в дисциплината скиф - 9:31,84 мин. Най-бърза в сериите бе холандката Аник Таселар - 8:54,72 мин.
Двойката ни без Теодора Гешева и Петя Маврова спечелиха серията си с време 8:39,72 мин. Най-бърза бе лодката на Германия - 8:19,45 мин.

Последен от българите днес стартира Христо Данев при юношите младша възраст в дисциплината скиф.
Утре са вторите гонки в международната регата. Отборът ни в Германия е воден от олимпийската шампионка и спортно-технически директор на БФГ Румяна Нейкова.