Спартак с минимална победа

09:29 / 29.05.2006
672
С уникален гол в 77-ата минута на Гюрсел Вели Спартак надигра Несебър с 2:1 и спечели поредната си домакинска победа тази пролет. Халфът изстреля технично топката от около 30 метра и свари неподготвен опитния страж на Несебър Светлозар Личев. Двата отбора спретнаха равностоен мач, като и гостите имаха своите шансове за успех. Първото попадение в мача падна в 18-ата минута, когато Никола Солаков центрира от корнер и Илиян Гаров с глава прониза Личев. Гостите изравниха в 29-ата минута по почти единтичен начин. Отново след корнер, този път с късо изпълнение и центриране в пеналта, където Петър Кънчев с глава изравни резултата. До почивката отново Кънчев имаше възможност да вкара, но от няколко метра прати кълбото в Румен Тинков. През второто полувреме Урумов и Курдов имаха своите възможности за гол, но пропуснаха. Пред капитана Даниел Бачков също се отвори шанс, но и той нямаше късмет. В крайна сметка обаче Вели донесе победата с гола си 13 минути преди края.