Спортните новини: Днес (0) | Вчера (29)
Много обич от и за Чико Дерменджиев
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:00 / 03.06.2006Коментари (20)1217
Динко Дерменджиев вкара два гола навръх 65-годишнината си, пише в. “Тема спорт”. Легенди на Ботев и националния отбор събра на терена един от най-великите български футболисти Динко Дерменджиев в юбилейния си мач по случай 65-ата си годишнина. За националния отбор, воден от Димитър Пенев, се включи и кметът на София ген. Бойко Борисов, който се отчете с две попадения. Трикольорите победиха в продължилия 50 минути мач с 6:3, като освен Борисов се разписаха още Мюмюн Кашмер (2 пъти) и Атанас Пашев. За жълто-черните ветерани головете отбелязаха Димитър Аргиров и Виден Апостолов. Юбилярят участва и в двете формации, като се отчете с два гола. Чико вкара за жълто-черните още във втората минута след пас на Антим Пехливанов, а след това отбеляза и за националите пет минути преди края. Веднага след попадението Дерменджиев напусна терена, аплодиран бурно от събралата се на стадион „Христо Ботев" публика. Той каза на микрофона само едно: „Обичам ви всички!" Преди началото на мача юбилярят получи поздравителни адреси от президента Георги Първанов, премиера Сергей Станиииев, председателя на НС Георги Пирински, кмета на Пловдив д-р Иван Чомаков, президента на БФС Борислав Михайлов, от ДАМС, от МО, от проф. Ангел Шишков, от Националния футболен синдикат, от президента на Ботев Димитър Христолов и от представителя на Локомотив Пловдив Георги Василев.

Преди изиграването на бенефисния мач се състоя двубой между детски формации набор 1993 на Ботев и Раковски, като малките канарчета спечелиха с 3:2.

то бива ,бива ,ама
на 05.06.2006 г.
0

Обичам ви всички!" -казал само Чико щото на стадиона имало 19 човека.
канар
0

Мръсни кюстендилски мангали.....Чико е най- големия пловдивски футболист заедно с Тодор Диев.Бонев е една мастия
BOTEV SKINS
на 04.06.2006 г.
0

4i4o e nai-dobriq igra4 za vsi4ki godini!!!KUR ZA LOKO!SAMO BOTEV!!
LOKO - HOOL
0

JORO FAN 16:34 ч maika ti 6eiba grozen mirizliv ciganin,otivai si na selo da kopa6 nivata na Ruen