Гаф на деня: ТВ Диема 2

Коментари (3)
08:50 / 29.06.2006
2638
Гафът на вчерашния ден определено се казва "ТВ Диема 2". Софийската кабеларка има правата за излъчване на турнира Уимбълдън. В най-престижния турнир на зелени кортове честта на България защитава единствено пловдивчанката Цеци Пиронкова. Във вторник младата ни надежда поднесе изненадата побеждавайки в първия кръг с 3:6, 6:3, 6:1 поставената под №13 в схемата Анна-Лена Грьонефелд (Германия).

Вчера ракета номер 1 на България излезе в късен мач на 6-ти корт срещу полякинята Агниешка Радванска. Всички фенове на тениса, а и не само те, бяха затаили дъх пред тв екраните в очакване на мача на нашето момиче. Но вместо да пуснат мача на българката ТВ Диема 2 предаваха срещата на световнонеизвестен представител на домакините. Оправданието беше, че в телевизията имат проблем със сигнала точно от корт 6.

Иначе Пиронкова загуби първият сет с 7:5. Във втория обаче тръгна много добре и поведе с 3:0, но не успя да задържи преднината си и Радванска изравни до 4:4. В 9-я гейм Пиронкова отново "проби" сервиса на своята съперничка и сервираше за сет, но пропусна няколко сетбола и в крайна сметка полякинята се добра до 5:5. Резултат, при който срещата бе прекратена и ще се доиграе днес.