Спартак победи Бенковски в Пазарджик с 2:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:55 / 22.07.2010Коментари (2)2395
Спартак (Пд) тресна с 2:1 като гост Бенковски в Пазарджик. Халфът Пламен Коларов вкара първия си гол с екипа на Спартак. Пламен бе изведен сам в пеналта и не сбърка за 0:1. Спартак доминираше до почивката и изтърва поне 15 положения пред вратата на Бенковски. Домакините удариха греда. В 38-ата минута Бенковски изравни, след като Димитър Дечев засече с шпагат зад вратаря Цветан Тодоров.

Голмайсторът на Спартак Георги Стоянов с воле заби за 1:2 в последната част на спаринга. Стоянов се появи на терена, след като в продължение на 10 дни лекуваше с инжекции травма и не тренираше със съотборниците си.

Междувременно стана ясно, че се променят часът и мястото на следващата контрола на Спартак. Селекцията на Николай Киров - Белия няма да гостува на Димитровград. Проверката Спартак - Димитровград ще е в събота от 11 часа на стадион "Тодор Диев".

Бенковски (Пз) - Спартак (Пд) 1:2
Голмайстори: 0:1 - Пламен Коларов 27, 1:1 - Димитър Дечев 38, 1:2 - Георги Стоянов 70
Бенковски: Г.Александров, Геров, Б.Петров, Карабаджаков, Газиев, Д.Дечев, Чунчуков, В.Попов, Еленкин, П.Петев, Трендафилов (Ст.Йонов, Богданов, Анчев, Д.Стоянов, Кокошаров)
Спартак: Цв.Тодоров, Вълчев, Симеонов, Григоров, Апостолов, Мекиков, В.Стефанов, Пл.Коларов, Й.Христов, Чипчев, М.Стефанов (Ст.Здравков, Бахчевански, Димов, Андреев, Генчев, Лупов, Кордов)
Гл. съдия: Цанко Миндалов