Борис Георгиев стана европейски шампион, сребро за Спас Генов и Детелин Далаклиев

Коментари (3)
11:10 / 24.07.2006
6404
Борис Георгиев стана европейски шампион в категория до 64кг на завършилото вчера Европейско първенство по бокс, което се проведе в Пловдив. На финала Георгиев победи с майсторство Олег Комисаров от Русия с 25:17 точки.

Това е първо златно отличие за нашият боксьор от шампионат на Стария континент след сребърните му медали от Тампере (2000) и Перм (2002). След края на турнира Борис Георгиев бе обявен за най- добър боксьор на Европейското първенство.

Другият наш представител във вчерашния ден- Детелин Далаклиев, остана със сребърен медал, след като загуби от руснака Али Алиев с 24:36, на финала в категория до 54 килограма.

В категория до 69кг Спас Генов остана също с сребро, след като загуби своя финален двубой от Андрей Баланов (Русия) с 12:32 точки.

Така България остана на второ място в класирането по медали- с един златен- (Борис Георгиев), два сребърни -(Детелин Далаклиев) и (Спас Генов),и два бронзови (Кубрат Пулев) и (Алексей Шейдулин). На първо място по медали са руснаците с 9 златни и 2 сребърни медала.