България загуби с 1:3 от Куба

05:40 / 01.08.2006
714
България загуби от Куба в двубой от група "D" на световната волейболна лига. Момчетата на Мартин Стоев паднаха с 1:3 (19:25, 22:25, 25:22, 16:25) и записаха първа загуба в надпреварата. В същото време Куба остава единственият непобеден отбор в нашата група. Вторият двубой на нашите в зала "Сиудад Депортива Хол" е тази вечер от 21,00 часа българско време.

Първият гейм започна равностойно и българите имаха преднина от една точка на първото техническо прекъсване – 8:7. Постепенно кубинците взеха инициативата и побведоха с 16:13. Благодарение на добрата блокада на Оделвис Доминико и Райдел Поей разликата набъбна на 21:15, преди да стигне до крайното 25:19 в полза на момчетата на Роберто Гарсия.

След поредица от ужасяващи грешки нашите губеха с 2:11 в началото на втория гейм, преди наставникът Мартин Стоев да направи няколко смени. Въпреки тях до второто техническо прекъсване преднината на съперника се запази - 8:16. В тези минути се разигра Владо Николов, чийто атаки започнаха да затрудняват кубинците. Така нашите се доближиха на две точки от съперника – 22:24, но Доминика и Османи Хаунторена хванаха на блок атаката на нашите и Куба спечели и втория гейм.

В началото на третата част България поведе с 4:1, но Йоандри Диаз и капитанът Павел Пимиента набравиха добри блокади и авансът на нашите се стопи. Все пак на първата техническа пауза момчетата на Мартин Стоев водеха с една точка – 8:7. Постепенно кубинците взеха инициативата и поведоха с 16:14. Водени от добрите изяви на Владо Николов и Матей Казийски нашите отново обърнаха резултата и спечелиха гейма с 25:22.

Решени да спечелят мача в четвъртия гейм, играчите на Роберто Гарсия показаха невероятната си блокада в началото на гейма и поведоха с 10:6. В същото време българите не намериха противодействие на мощната атаката на Доминио и разликата бавно се увеличаваше. В тези минути след серия от грешки Мартин Стоев замени Матей Казийски с Костадин Стойков. България се доближи на 6 точки за 16:22, но след ас на Робеланди Симон Куба спечели четвъртия сет с 25:16 и мача с 3:1.