Марица вкара в 30-ата секунда, но падна за четвърти пореден път
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:57 / 29.09.2023Коментари (0)904
© ФК Марица
Марица загуби гостуването си на лидера Септември в София с 3:1. Двубоят от 11 кръг на Втора лига се игра на стадиона в квартал “Драгалевци".

От лагера на жълто-сините се оплакаха от доста кадрови проблеми. Заради контузии мача пропуснаха капитанът Валери Домовчийски, халфът Мартин Газиев и вратарят Илия Николов.

Още в 30-ата секунда Марица поведе след бърза контра. Георги Трифонов от фланга центрира по земя на първа греда, а Станислав Маламов засече и прати топката в мережата за 0:1.

Четвърт час по-късно Ифеани Дейвид от гостите бе заменен принудително заради контузия.

В 36-ата минута след центриране от корнер домакините изравниха, като точен беше капитанът Асен Георгиев.

Йордан Йорданов отбеляза за 2:1 в последната минута на полувремето, след като получи центриране от фланга около точката на дузпата и с много силен удар в центъра на вратата реализира.

Пловдивчани останаха с човек по-малко в 59-ата минута, след като втори жълт картон получи Свилен Щерев.

Малко по-късно домакините стигнаха до трето попадение. Резервата Димитър Костадинов бе точен за 3:1 и на практика реши мача в полза на своя отбор.

Марица заема 12-то място в класирането с 13 точки. Тимът е в серия от 4 поредни загуби, като в тези двубои кършиякалии отбелязаха само един гол. В следващия кръг “жълто-сините" имат трудно домакинство на друг претендент за Първа лига – Добруджа.