Спортните новини: Днес (27) | Вчера (11)
България срази Куба с 3:0
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:57 / 13.08.2006Коментари (8)1206
©
Волейболистите от националния отбор на България сразиха Куба с 3:0 гейма в мача на истината в Група "D" на Световната лига за мъже.
Момчетата на Мартин Стоев измъкнаха успеха в първия гейм с 30:28 след изключително равностойна игра. Втората част България спечели с 25:19, а третата успеха за нас бе с 25:21.

Срещата се игра в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна пред 7000 зрители. В ложата на залата да подкрепи отбора на България бе президентът на републиката Георги Първанов, министърът на вътрешните работи – Румен Петков, както и Председателят на ДАМС Весела Лечева.

Срещата започна равностойно до 3:4. След това отбора на Куба направи 3 аса и стигна до първото техническо прекъсване при резултат 8:4. Отборът на България изравни при 13:13 след силни атаки на Владимир Николов. Последва ново равенство при 14:14, но гостите поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Момчетата на Мартин Стоев отново изравниха при 17:17 след атака на Владо Николов. Последва ас на диагонала на националния отбор и България поведе за първи път в гейма с 18:17. Последва повеждане с 20:18 след отлична блокада на Христо Цветанов, предшествана от силен сервис на Пламен Константинов. Тогава селекционерът на Куба Роберто Гарсия поиска прекъсване. Последваха две точки за гостите - 20:20 и това принуди Мартин Стоев да вземе прекъсване в полза на България. Технична атака с лявата ръка на Матей Казийски върна преднината ни с 21:20. Последваха нови равенства до 23:23. България първа стигна до геймбол при 24:23. Последваха още 5 изравнявания на резултата до 28:28. След това грешен сервис на Хуанторена и атака през центъра на България доведоха резултата до 30:28 и 1:0.

Втората част също започна равностойно. Равенството се задържа до 7:7. Последва грешен сервис на Оделвис Доминико и 8:7 за България при първото техническо прекъсване. При 10:8 за България Ясер Портуондо поиска обяснение от главния съдия и получи жълт картон, който автоматично доведе до още една точка за България 11:8. Последва ас на Андрей Жеков – 12:8, което н
©
акара Роберто Гарсия да поиска почивка. Нов ас на Жеков доведе резултата до 13:8. България увеличи преднината си на 6 точки при второто техническо прекъсване – 16:10. Авансът се запази при 18:12 след като Владо Николов отигра в атака една много трудна топка. Макар и след малки затруднения България стигна до категоричен успех в гейма с 25:19 и поведе с 2:0 гейма.

Третият гейм започна с превес на гостите от Куба, които поведоха със 7:4. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 в полза на кубинците. След добри прояви на Матей Казийски разликата бе намалена само на 1 точка – 7:8. Пусната топка от разпределителят Андрей Жеков доведе до равенство 11:11. Гостите поведоха с 13:12 и тогава последваха няколко поредни грешки на главния съдия турчина Ибейли, които дадоха предимство на Куба с 16:13. След два бомбени сервиса на Владо Николов и грешки на гостите се стигна до 16:16. Резултата се движеше точка за точка до 21:21. След това Владо Николов и Христо Цветанов дадоха преднина на България 23:21. Отново Николов направи 24:21, а блокада донесе победата за България в гейма с 25:21 и в срещата с 3:0.

БЪЛГАРИЯ – КУБА 3:0 (30:28, 25:19, 25:21)

БЪЛГАРИЯ: Евгени Иванов 4, Андрей Жеков 4, Владимир Николов 16, Матей Казийски 15, Пламен Константинов 7, Христо Цветанов 6 - Теодор Салпаров-либеро (Данаил Михайлов, Данаил Милушев, Красимир Гайдарски)

Селекционер: Мартин Стоев
Помощник: Владислав Тодоров

КУБА: Райдъл Поей 13, Ясер Портуондо 12, Османи Хуанторена 8, Павел Пимиента 11, Доминико Оделвис 6, Йоандри Диас 2 - Хорхе Луис Санчес - либеро (Ориол Камехо, Роберланди Симон, Мигел Санчес 2)

0

aide v balgaria fidel kastro ve4e umria!
Aнонимен
на 13.08.2006 г.
0

Mom4eta cqla Balgariq e sas vas nqma da vi ostavim uspeh v Kairo dano gi smajete Balgari unaci !!!
Aнонимен
0

Българи,Юнаци,разплакаха ме.Желая им успех.
Vesela
0

BRAVO !!! Jelaq uspeh na momchetata i sreshtu Egipet. Ste pobedim. Neka vsichki gi podkrepim
Aнонимен
Aнонимен
0

Браво на момчетата!!! Сега 2 мача с по 3:0 и минимум загубени точки и сме в Москва!