Спортните новини: Днес (27) | Вчера (11)
Тезджан Наимова спечели злато на 100 метра жени в Пекин
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:38 / 18.08.2006Коментари (25)1363
©
Пловдивчанката Тезджан Наимова спечели финалът на 100 метра за жени на Световното първенство за младежи и девойки в Пекин. Наимова, която е състезател на пловдивския клуб Локомотив Пловдив 2004, спечели със завидното време от 11.28 секунди. На второ и трето място се класираха представителките на САЩ и Ямайка, като и двете пробягаха разстоянието за 11.42 секунди.

Наимова каза, че е изключително щастлива заради победата. Тя допълни още, че за да треньорът и приятелите й са допринесли много за професионалното й изграждане. Тя обеща, че през 2008-ма отново ще е в Пекин и се надява да подобри резултата си от тази година.

Тезджан Наимова продължава участието си в Пекин като достигна финал и на 200 метра, които ще се проведат по-късно днес. Спринтьорката бе с втори резултат на полуфинала, което й дава доста големи шансове за втори медал от това първенство.