България на финалите на Световната лига!

Коментари (10)
21:27 / 20.08.2006
1681
Волейболистите от националния отбор на България отнесоха Египет с 3:0 (25:20, 25:19, 25:16) в Кайро в последната си среща от Група ”Д” и се класираха за финалите на Световната волейболна лига в Москва (23-27 август).

Така България за 7 път се класира за участие във финалите на най-комерсиалния турнир в света.

15 български фена подкрепяха волейболистите ни в този мача, като развяха два големи родни трибагреника и бяха донесли огромен тъпан.

Срещата започна с голям превес на България и закономерно поведе в резултата с 4:1 след ас на Евгени Иванов. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4 в полза на България. Ас на Владо Николов доведе резултата до 10:5. Второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за България. Разликата нарасна на 6 точки при 22:16. България стигна до геймбол при 24:18, но изпусна да се възползва на два пъти. Все пак националите ни спечелиха първата част с 25:20 и поведоха с 1:0 гейма.

През втория гейм момчетата на Мартин Стоев поведоха с 6:4. Атака на Матей Казийски даде преднина на България от 7:5. Владо Николов реализира за 8:6, при който резултат дойде първото техническо прекъсване. Мощна атака на Владо Николов доведе резултата до 10:8. Шампионите на Африка успяха да да изравнят при 12:12 и 13:13. Второто техническо прекъсване дойде при разлика от 2 точки за България – 16:14. Последваха още две мощни атаки и разликата нараснана 4 точки – 18:14. Добрата игра на България не бе спряна и от прекъсването за Египет поискано от Гжегош Рис. Преднината от 4 точки се запази и при 22:18. Възпитаниците на Мартин Стоев спечелиха втората част с 25:19 и поведоха с 2:0 гейма.

Третата част започна с превес на домакините, които поведоха с 4:1 и 6:4. Последваха 3 последователни точки за нашия тим и обрат в резултата 7:6. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на България. При второто преднината бе вече 5 точки – 16:11. Владо Николов реализира бомбена атака за 19:13, след което бе заменен от Боян Йорданов, който се включи отлично в срещата. Мартин Стоев пусна в игра и всички останали резервни състезатели. Те без проблем доведоха до успешен край срещата като спечелиха третата част с 25:16 и мача с 3:0 гейма.

ЕГИПЕТ – БЪЛГАРИЯ 0:3 (20:25, 19:25, 16:25)

ЕГИПЕТ: Абдала Ахмед Ел Салам, Мохамед Габл, Мохмуд Елкоми, Мохамед Елнафарви, Мохамед Бадави, Хосам Шаарави – Уаел Ел Айди-либеро (Ахмед Раян, Хасан Ашраф)
Селекционер: Гжегош Рис (Пол)
Помощник: Ахмед Закария

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Пламен Константинов, Евгени Иванов, Христо Цветанов - Теодор Салпаров-либеро (Красимер Гайдарски, Боян Йорданов, Тодор Алексиев, Костадин Стойков, Николай Найденов)
Селекционер: Мартин Стоев
Помощник: Владислав Тодоров