Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Хандбалистките на Академик-ПУ с тежка загуба от Свиленград в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:54 / 13.11.2023Коментари (0)1350
© Димитър Димитров
Хандбалистките на Академик-ПУ отстъпиха с 20:35 (10:18) пред доста амбициозния състав на Свиленград в залата на Пловдивския университет на бул. "България“. Двубоят бе от четвъртия кръг на хандбалната "А“ група при жените.

До седмата минута домакините вече имаха пасив от 0:5. След това се установи лек баланс в резултата, но той все пак нарастваше и в края на първото полувреме стигна до осем гола преднина на гостенките.

Свиленград продължи да реализира техническото и игрово предимство си предимство и през втората част, като на моменти разликата достигаше до 9-10 гола, за да бъде оформено крайното 20:35.

До тази голяма загуба се стигна заради умението на Свиленград да провеждат резултатни контраатаки, които рядко завършваха без резултат. Причина за това бяха отличните изяви на вратарката на студентките Цветелина Владимирова, но и тя бе безсилна пред добрата подготовка и натрупани умения от гостенките.

На моменти пловдивчанки показваха, че имат потенциал да се борят успешно със Свиленград. Но точно, когато имаше проблясъци в играта на нашите, се проявяваха липсата на достатъчна индивидуална техника, и обиграност. Те ставаха причина за многото неточни отигравания, които доведоха до тази тежка загуба.

Академик-ПУ – Свиленград 20:35 (10:18)

Академик-ПУ: Цветелина Владимирова, Мария Маслева 5 гола, Екатерина Стефанова 5, Петя Кръстева 3, Емилия Самуилова 2, Василена Шомова 3, Яница Борисова 1 (Галя Балъмова, Кристин Иванчева, Ангелина Симеонова 1, Катерина Ванчева, Стилиана Кирилова). Треньор: Георги Сивов

Свиленград: Росина Ненова, Стефка Агова 4, Кристина Миланова 11, Райна Георгиева 7, Ралица Димитрова 5, Стефка Цветанкова 5, Жаклин Петкова 2 (Калина Стоянова 1, Петя Малинова, Диана Алексиева, Патриция Димитрова, Карина Николова, Йоана Костова, Ивана Бойчева, Тотка Дойкинова, Треньори: Тефик Парафитов и Костадин Техов.

Съдии: Пламена и Кремена Георгиеви (Хасково).

Дежурен делегат: Силвия Марковска (Плевен)

Резултати от ІV кръг в първенството на "А“ РХГ при жените:

Академик-ПУ - Свиленград 20:35 (10:18)

Етър'64 - Сливница 40:33 (20:17)

Бяла - В. Левски (НП) 36:26 (18:14)

Класиране: Етър'64, Свиленград и Бяла – по 6 т., Сливница 5, Академик-ПУ 1, Левски (НП) – 0

В края на седмицата се изиграха и срещите от VІ кръг при мъжете. Резултатите:

Фрегата (Бс)- Спартак (Вн) 30:27 (18:10)

Шумен'61 - Осъм (Лч) 29:27 (14:16)

Левски (град Левски) - Добруджа 28:33 (10:21)

НСА- Локомотив (ГО) 19:34 (13:20)

Чардафон (Гб) – почива

Класиране: Шумен`61 10 точки, Локомотив (ГО) 9, Добруджа и Фрегата – по 8, Чардафон (Гб) 6, Спартак (Вн) 3, Осъм 2, Левски 2, НСА 0.