Ще може ли да играе Алфа Конте срещу Лудогорец за Купата?

12:44 / 05.12.2023
2732
Нападателят на Локомотив (Пловдив) Алфа Конте е получил контузия по време на мача срещу Левски, завършил с убедителна победа на "сините" с 3:0. Лекарският щаб на пловдивчани обаче се надява, че Конте ще бъде готов за мача срещу Лудогорец за Купата на България.

1/8-финалният двубой от надпреварата е в сряда (06.12) от 17:30 часа на “Хювефарма Арена" в Разград.

Алфа Конте игра само 45 минути срещу Левски, като бе заменен на почивката. Той обаче се включи във вчерашната тренировка на "Лаута", което потвърждава, че травмата му не е чак толкова сериозна. През този сезон 23-годишният нападател е взел участие във всички 19 мача на "черно-белите", като в тях е вкарал три гола. В осем от тези срещи е бил титуляр.

Добрата новина за треньора Александър Томаш е, че след мача на "Герена" няма наказани футболисти.