След шоу със седем гола: Спартак падна от дубъла на Ботев

Автор: Тодор Благов
16:32 / 19.01.2024
2256
Спартак (Пловдив) допусна поражение с 3:4 от дубъла на Ботев в контролна среща. Спарингът се игра на един от помощните терени на базата в "Коматево".

Двата тима направиха много интересна първа част, в която си отбелязаха общо шест гола, а към тях Никола Гелин нацели напречната греда.

Още до 10 минута "гладиаторите" имаха аванс от два гола на Тодор Тодоров, вторият от които беше от дузпа.

"Жълто-черните" върнаха бързо един гол с красив удар на Габриел Златанов. В 33 минута Георги Лазаров възстанови аванса от два гола на "сините" след отличен рейд.

До края на първата част Иво Казаков вкара две попадения, като при второто защитата на спартаклии допусна груба грешка.

След почивката положенията бяха и пред двете врати, а в самия край на мача Димитър Драганов донесе победата на ботевистите с диагонален удар.