Виктория Волей с втора поредна победа във Висшата лига

16:35 / 19.02.2024
2893
Отборът на Виктория Волей (Пловдив) спечели втора поредна победа в мъжката Висша лига на България. След като през миналата седмица пловдивчани надиграха Арда с 3:1 гейма в Кърджали, сега те постигнаха същия резултат и при домакинството си на Звездец (Горна Малина).

Двубоят се игра в зала "Олимпиада" в Пловдив. Първият гейм беше равностоен, но младите "викторианци" допуснаха повече непредизвикани грешки. Това позволи на гостите, които са носителите на Купата на България за Висшата лига през миналия сезон, да спечелят с 25:20.

В следващите части домакините намалиха грешките, заиграха добър волейбол и не оставиха шансове на отбора от Горна Малина. Геймовете завършиха 25:17, 25:17 и 25:19 за крайното 3:1.

Това бе и последен домакински мач в редовния сезон за Виктория Волей. В последния 15-и кръг отборът пътува за Сливница, където ще играе с местния ВК Сливнишки герой.