Спортните новини: Днес (0) | Вчера (27)
Виктория Волей излъга Хайстер Волей-ЛТУ с 3:2 във Висшата лига
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:28 / 07.11.2010Коментари (0)951
Волейболният отбор на Виктория Волей (Пловдив) записа втората поредна победа във Висшата лига, но загуби точка срещу гостуващия Хайстер Волей-ЛТУ. "Оранжевите" се наложиха с 3:2 (25:21, 24:26, 16:25, 25:11, 15:10) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер пред почти пълните трибуни в зала "Яворов".

Домакините успяха да поведат с 4 точки аванс до първото техническо прекъсване, но Хайстер Волей-ЛТУ изравниха за 9:9, а при 11:10 излязоха напред в резултата. Едва при 22:21 Виктория поведе отново и благодарение най-вече на няколко мощни атаки на Петър Костадинов затвори частта при 25:21. Вторият гейм вървеше равностойно до 10:10 докато добри изяви на Петър Бъчваров от втора линия не дадоха предимство на пловдивчани при 13:10. Все пак при 18:19 "детелините" обърнаха и успяха да вземат гейма с 26:24 след страхотна контра на центъра Симеон Младенов.

Вдъхновени от спечелването на втората част, в третата гостите заиграха много силно на всички елементи. Заработиха атаката на диагонала Велислав Филипов, блокадата на центровете и най-вече началният удар, който донесе цели 7 точки на "детелините" в гейма. Това пък разколеба играта на Виктория и волейболистите от ЛТУ спечелиха гейма убедително с 25:16.

В следващите два гейма обаче нещата се обърнаха на 180 градуса. На терена имаше само един отбор - този в оранжеви екипи. Младежкият национал Иван Иванов и Петър Бъчваров тормозеха гостите с атаките, подкрепяни от съотборниците си и на останалите елементи. Пловдивчани разгромиха гостите с 25:11 в четвъртия гейм, а в тай-брейка постигнаха убедителното 15:10.

Диагоналът на Виктория Иван Иванов стана най-резултатен в мача с 22 точки, Петър Бъчваров добави 17 точки, а за ЛТУ най-полезен бе капитанът Николай Хаджииванов с 15 (5 аса). В следващия кръг Виктория Волей гостува на Миньор (Перник), а Хайстер Волей-ЛТУ приема националния отбор на България за юноши младша възраст, който играе под името Родопи. Мачовете са съответно следващата събота (13 ноември) от 15:00 часа и в сряда (10 ноември) от 16:00 часа.

ВИКТОРИЯ ВОЛЕЙ - ХАЙСТЕР ВОЛЕЙ-ЛТУ 3:2 (25:21, 24:26, 16:25, 25:11, 15:10)
ВИКТОРИЯ: Евгени Григоров - 4, Иван Иванов 22, Петър Бъчваров 17, Петър Костадинов 14, Георги Стойков 6, Антон Костадинов 11 - Асен Дапев-либеро (Кирил Меретев, Васил Атанасов)
Старши-треньор: Златко Баев
ХАЙСТЕР: Велислав Йонев 7, Велислав Филипов 12, Виталий Симеонов 9, Николай Хаджииванов 15, Симеон Младенов 10, Иван Иванов 4 - Мирослав Райков-либеро (Борис Стоилов, Тодор Няголов, Георги Рандев, Борис Стоилов, Станислав Стоев 1)
Старши-треньор: Стоян Стоев.