Спортните новини: Днес (27) | Вчера (12)
Академик допусна първа загуба, падна от Берое
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:45 / 08.11.2010Коментари (0)840
Берое взе втора победа за сезона в ″А″ група, след като пред близо 500 зрители в Общинската спортна зала в Стара Загора разби пловдивския Академик с 94-71. Преди началото на мача с едноминутно мълчание беше почетена паметта на нелепо загиналите преди 2 седмици беройски фенове Пламен Паунов и Ивайло Иванов.

На почивката двама души от публиката изпуснаха шанс да спечелят телевизор, след като не успяха да реализират кош от центъра, а по време на паузите градусът на настроение повдигаха момичетата от танцова формация The Scary Shadowz.

Гостите поведоха с 3-0, но Александър Гогов вкара тройка и изравни. До средата на частта двата тима размениха общо 4 пъти водачеството с по 1 точка, а Мартин Хорозов с тройка изведе Академик с 11-9 в 6-ата минута. Беройци бързо изравниха и на свой ред си извоюваха минимален аванс, който запазиха до края на първата четвърт - 21-19.

Съперниците си размениха по две успешни атаки в началото на втората част, но с 4 поредни точки на Бойко Миленков домакините дръпнаха с 29-23. Още 4 бързи точки в полза на ″зелено-белите″ направиха разликата за пръв път двуцифрена при 33-23 в 14-ата минута. По-добрите изяви на момчетата на Константин Боев продължиха и те постепенно добавиха още 5 пункта към преднината си за 43-28. Петър Загоров реализира последните 6 точки за Берое преди почивката, а пловдивчани съумяха да закръглят актива си на 35 след 20 игрови минути.

Ефектна забивка на Загоров беляза старта на третата част, а в следващите 2 минути разликата набъбна на 18 точки при 58-40. Тогава Академик направи серия от 6-0, с която стопи разликата на 12 точки и принуди Боев да поиска таймаут. Пак Загоров беше в основата на подема на старозагорския отбор и така разликата стана 20 точки малко преди третата сирена - 66-46. Гогов отбеляза кош в последната секунда и добави още 2 точки към преднината на Берое.

Най-големият аванс на домакините стана 26 точки малко след началото на последната четвърт, но с по-активни действия до 35-ата минута пловдивчани се доближиха на 15 точки при 74-59. Играта ″кош за кош″ продължи до 80-65, но тогава Капитанов, Раднев и Гогов с няколко атрактивни отигравания успокоиха събитията със серия от 10 безответни точки. В последните 2 минути съставите просто доиграха мача и фиксираха крайното изражение на резултата.

Петър Загоров беше над всички и записа дабъл-дабъл от 20 точки, 10 борби, 4 асистенции и 4 ″чадъра″. Плеймекърът на Берое Михаил Капитанов също се отчете с дабъл-дабъл от 13 точки и 11 асистенции, а най-резултатен беше Сашо Гогов с 22. На ниво се представи и Мартин Раднев, който завърши с 11 точки, 5 борби, 4 асистенции и 5 откраднати топки.

Братята Хорозови пък бяха най-полезни за Академик. Maртин се отличи с 18 точки и 16 борби, а Димитър добави 21 точки.

В следващия кръг Берое гостува на Академик Благоевград, а пловдивчани приемат Чавдар Троян. И двата мача ще се играят на 14 ноември от 17:00 часа.

Източник: bgbasket.com