Ботев загуби с 1:3 от Локомотив София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:34 / 05.11.2006Коментари (424)5779
©
снимка: Архив
Ботев загуби поредното си гостуване, този път от Локомотив София в столицата с 1:3. Голове за домакините отбелязаха Караджинов, Генков и Антунович, а за Ботев се разписа Дормушали Саидходжа.

Срещата бе отворена и атрактивна до 75-тата минута, когато няколко спорни отсъждания на главния съдия Момчил Врайков поуспокоиха играчите. Георги Какалов от Ботев и Димо Атанасов от Локо Сф се прибраха в съблекалните по-рано, след като получиха червени картони. Какалов - за хвърлен предмет по агитката на Локомотив, а Димо Атанасов след втори жълт картон за фаул.

Локомотив откри резултата още в осмата минута с гол на Калоян Караджинов. След разбъркване в наказатеното поле на Ботев, топката попадна у халфа на "железничарите", който с воле от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Лилчо Арсов. Жълто-черните не се уплашиха и продължиха да атакуват и опитват далечни изстрели към Голубович. След един такъв на Атанас Въргов, топката попадна у Саидходжа, който в 33-тата минута на празна врата вкара за 1:1. Малко по-късно Саидходжа отново можеше да вкара, но нямаше късмет.

Пет минути преди края на първото полувреме Локомотив отново поведе. Този път точен бе Цветан Генков от дузпа. Караджинов стреля от пряк свободен удар, топката се удари в гредата и попадна у Саша Антунович, който бе съборен в наказателното поле и съдията Момчил Врайков посочи бялата точка. Отсъждането бе доста съмнително, с което предизвика освирквания от страна на феновете на Ботев.

През второто полувреме откритата и атрактивна игра продължи, но повече шанс да отбележат имаха играчите на Стефан Грозданов. Саша Антунович засече центриране на Генков с глава и направи резултата 3:1. До края "канарчетата" продължиха с опитите си за гол, но в 57-мата минутиа всичко свърши. Георги Какалов се спречка с агитката на Локо София и ги замери с някакъв предмет, за което бе изгонен от Врайков - поредния червен картон за нападателя. Сякаш за да компенсира картона, 15 минути по-късно, за безобидно нарушение, Димо Атанасов получи втори жълт картон и също се прибра по-рано в съблекалните.

До края играчите на Локо София имаха още няколко възможности, но не успяха да ги реализират, като резултата остана 3:1 за "железничарите".