Спартак загуби злощастно от Вихрен за купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:32 / 08.11.2006Коментари (53)1180
©
Спартак изигра най-добрата си среща пред 150 верни свои фенове, но загуби изключително злощастно домакинството си на Вихрен от 1/16 - финалите за купата на България.

"Гладиаторите" мачкаха своя съперник от първата до последната минута, но малшансът и слабата концентрация при нанасянето на завършващия удар изиграха лоша шега на възпитаниците на треньора Марин Бакалов.

Двата отбора бяха излезли на терена с най-доброто с което разполагаха, като атаката на Вихрен се водеше желаният от ЦСКА нападател със звучното име Окуй.

Още в 4-та минута Ценовски отправи опасен удар преминал на сантиметри над горната греда. Десетина минути по-късно Ивайло Димитров повтори упражнението.

Още десет минути по-късно Аргиров стреля с глава отново над гредата на гостите.

В 28-та минута бе и най-чистото положение за домакините. Емил Стоев направи хубаво двойно подаване на границата на наказателното поле и изкочи сам срещу вратаря на Вихрен Велинов, но стражът успя да отбие ударът му в корнер.

Само 2 минути по-късно Николай Павлов си открадна една топка в центъра на терена, нахлу в полето на гостите и отправи силен удар, който срещна страничната греда.

Още две минути по-късно Терзиев имаше възможност да стреля с глава, но топката му премина на сантиметри над вратата, пазена от Велинов.

В 40-та минута след хубава атака от дясно Ивайло Димитров излезе на стрелкова позиция и отправи бомбен удар, който облиза сглобката на Велинов.

Така се стигна и до първата опасност пред вратата на Спартак в 40-та минута. Вратарят на домакините Тинков изби една излизаща в аут топка и Петър Димитров успя да я довкара за 0:1.

С началото на второто полувреме се заредиха и атаките към вратата на гостите и така логично се стигна до изравняване на резултата.

В 66-та минута след центриране от корнер Аргиров бе най-съобразителен и с глава възстанови статуквото в резултата.

Само две минути по-късно след зрелищна атака от дясно на Ивайло Димитров пусна хитър пас в наказателното поле на гостите с който размина вратаря Велинов, но Павлов не успя да чукне топката в опразнената врата и е изкара в аут.

Така противно на логиката се стигна до 90-та минута когато Сержиньо с удар от далече класира отбора на Вихрен за 1/8-на финалите.