Академик Пловдив не успя да прекъсне лошата си серия срещу Левски

09:15 / 05.04.2024
1711
Академик Пловдив не успя да прекъсне негативната си серия срещу Левски. "Студентите" нямат победа над този съперник почти 2 години, а снощи загубиха гостуването си в столицата с 81:73. Двубоят бе от поредния кръг на втората шестица в НБЛ.

Пловдивчани спечелиха две от четвъртините, но това не бе достатъчно за успех. Левски поведе с 18:14, а следващите две части предимството бе за Академик - съответно с 20:19 и 20:17. Всичко се реши в заключителната част, в която баскетболистите на Левски направиха преднина от 8 точки и я удържаха до самия край.

Така Академик Пловдив остана на четвърто място в класирането с 38 точки, колкото имат Шумен и Ямбол, но те са и с мач по-малко. Левски излезе на първо място с 39 точки.

За Академик най-резултатен стана Нели Къмингс с 22 точки, Кръстомир Михов добави 13, а с 11 се отчете Джъстин МкКол.

Златин Георгиев стана най-резултатен за Левски с 20 точки.