Обрат! Ботев загуби от Арда, битката за седмото място се завърза

Автор: Тодор Благов
Коментари (13)
18:53 / 11.05.2024
6140
Ботев (Пловдив) допусна обрат и загуби с 1:2 от Арда (Кърджали) в среща от 33 кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Арена Арда" в Кърджали.

"Канарчетата" изиграха много силна първа част, както и добри минути след почивката. В крайна сметка обаче "жълто-черните" инкасираха поражение в борбата за седмото място.

В първите 30 минути домакините нито веднъж не затрудниха вратаря на Ботев, а първият точен удар в двубоя дойде в 7-ата минута и бе отправен от Мартин Секулич, но Господинов улови без проблеми.

5 минути по-късно хърватският нападател се озова на отлична позиция в наказателното поле и стреля от движение, а изстрелът му бе избит от стража на домакините. В 31-ата минута Самуел Акере бе заменен принудително от Кристиан Нвачукву.

Минута по-късно "канарчетата" поведоха след груба грешка в отбраната на Арда. Принц Окезие овладя много лошо топката, Уме Емануел я отне и останал сам срещу вратаря го преодоля за 0:1.

В 35-ата минута Милен Стоев засече с глава, но високо над напречната греда, като това бе първият опит на домакините да стрелят към "жълто-черната" врата.

В 50-ата минута Борис Тютюков отправи първия точен удар за домакините, но той бе от сериозна дистанция и не затрудни Игонен.

Минута по-късно Принц Окезие опита да направи втори подарък на "канарчетата", като Кристиан Нвачукву овладя топката и останал сам срещу вратаря стреля покрай вратата.

В 62-ата минута Иван Тилев отправи опасен изстрел от въздуха, получи се лек рикошет и топката профуча над напречната греда на "жълто-черните".

Две минути след това Тонислав Йорданов овладя технично от въздуха и центрира към наказателното поле, където Борис Тютюков с глава прати топката в мрежата за 1:1.

Последваха два точни удара на пловдивчани чрез Янис Карабельов и Кристиан Нвачукву, но и при двата опита вратарят на домакините не изпита затруднения и улови.

В 75-ата минута "канарчетата" бяха близо до втори гол. Отличен пробив отляво на Балоянис доведе до пас към Мартин Секулич, който от малкото наказателно поле  стреля, но право в тялото на вратаря.

След по-малко от 120 секунди отново прекрасната изява на Анатолий Господинов предотврати нов гол. Мартин Секулич се устреми към наказателното поле и подаде към Джеймс Етоо, халфът отправи мощен удар, но той бе избит от стража на "сините".

Кърджалийци отговориха в 80-ата минута, когато Станислав Иванов отправи шут от средна дистанция, а Матвей Игонен се разтегна максимално и изби в корнер.

5 минути по-късно мощен шут на Борислав Цонев принуди Игонен да чисти над гредата. При последвалия корнер на Йонас Там на близката греда прати топката в собствената си врата - 2:1 за Арда.

В 88-ата минута бърза атака на "сините" доведе до центриране в наказателното поле, където Тонислав Йорданов отправи техничен удар от въздуха, но той мина далеч от целта.

В заключителните минути ботевистите стигнаха до редица статични положения, но не успяха да изравнят и допуснаха поражение с 1:2.

Арда: Анатолий Господинов, Милен Стоев, Пламен Крачунов, Офор Чинонсо, Борислав Цонев, Ебенезер Окезие, Джелал Хюсеинов, Деян Лозев, Иван Тилев, Лъчезар Котев, Станислав Иванов

Резерви: Петър Петров, Борис Тютюков, Тонислав Йорданов, Керимджан Игнатов, Николай Жеков, Христо Митев, Илия Юруков, Феликс Ебоа

Ботев: Матвей Игонен, Ехие Укаки, Йонас Там, Мартин Секулич, Джеймс Етоо, Самуел Акере, Антонио Перера, Янис Карабельов, Уме Емануел, Константинос Балоянис, Ивайло Видев

Резерви: Даниел Кайзер, Фаустас Степонавичус, Димитър Папазов, Лъчезар Балтанов, Кристиан Нвачукву, Велиян Видолов, Мирослав Георгиев, Бисер Бонев, Атанас Чернев