Спортните новини: Днес (10) | Вчера (25)
България продължава да мачка – 3:0 срещу Куба!!!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:18 / 25.11.2006Коментари (9)1331
©
Българските волейболисти продължиха победния си ход на Световното първенство в Япония.

Рано тази сутрин в първи мач от втората фаза те се наложиха над Куба с категоричното 3:0 (25:22, 25:18, 25:20). Момчетата на Мартин Стоев излязоха пределно концентрирани и не дадоха никакъв шанс на объркания си съперник. От своя страна кубинците направиха множество елементарни грешки и допълнително улесниха задачата ни.

След поредния убедителен успех България остава начело в своята група и е с големи шансове да се класира за полуфиналите.

Двубоят в Хирошима започна добре за нас и при първото техническо прекъсване резултатът беше 8:4. Последва леко отпускане и кубинците изравниха за 10:10, но след влизането в игра на Даниел Пеев българите стабилизираха посрещането си и дръпнаха с 16:14. Равновесието се поддържаше почто до края на гейма, когато две майторски отигравания на капитана Пламен Константинов донесоха успеха с 25:22.

Във втората част „трикольорите” продължиха да доминират и бързо си осигуриха преднина - 6:3. Паузата дойде при 8:5, а след това добре построената ни блокада се превърна в истински кошмар за нападателите на Куба и разликата стана 5 точки – 13:8. Единственият от българския отбор, на който играта не спореше, беше Владо Николов. Той явно се чувстваше подвластен на емоциите от раждането на втория си син и не можа да повтори добрите си изяви от предишните мачове. На негово място влезе младият Боян Йорданов и това се оказа повече от успешна смяна. Боян завърши със самочувствие няколко атаки и помогна за крайното 25:18 във втория гейм.

Третата част малко изненадващо започна с превес на кубинците, които поведоха с 4:0. В този момент нашите усетиха, че не трябва да изпускат мача от контрол и още преди техническото прекъсване изравнихме за 6:6. Въпреки това момчетата на Роберто Грасия продължиха да оказват съпротива, като поддържаха преднина от 3-4 точки. След втората задължителна пауза българите влязоха в ритъм и започнаха да печелят точка след точка. Блокадата ни заработи успешно, а чудесните намеси в защита на Теодор Салпаров позволиха на Пламен Константинов и Матей Казийски да обърнат резултата – 18:17. Треньорът на Куба веднага поиска прекъсване, но неговите състезатели сякаш вече се бяха предали. При 19:18 за България влезлият малко по-рано Тодор Алексиев направи единична блокада, но странно защо главният съдия Перейра даде точка за за съперниците ни. Тази очевидна грешка не смути нашите и до края на мача те бяха безпощадни. Много силни минути направи Боян Йорданов, който постоянно тормозеше кубинците със силния си сервиз, а доброто му взаимодействие с разпределителя Андрей Жеков внасяше допълнителна увереност в тима ни. Състезателите на Куба явно рухнаха психически и така се стигна до 24:20 в наша полза. При този резултат Боян Йорданов получи хубава топка и без проблеми реализира за крайното 25:20.

Най-резултатен за България в мача стана Матей Казиски с 11 точки, Йорданов добави 10, а капитанът Пламен Константинов – 9.
За Куба най-полезни бяха Санчес с 11 точки и Коралес с 10.

Следващият мач на момчетата на Мартин Стоев е утре сутринта, от 08:00 часа българско време срещу Германия.

В другите срещи от нашата група Бразилия победи САЩ с 3:0 и Франция победи Чехия също с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ – КУБА 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

България: Андрей Жеков 4 (2 блока), Владимир Николов 4, Матей Казийски 11, Пламен Константинов 7, Евгени Иванов (4 блока), Христо Цветанов 3, Теодор Салпаров – либеро (Боян Йорданов 10, Красимир Гайдарски 1, Тодор Алексиев, Даниел Пеев – либеро)

Старши-треньор: Мартин Стоев

Куба: Йоандри Диаз 1, Ясер Портуондо 3, Михаел Санчес 11, Робертланди Симон 5, Райдел Коралес 10, Доменико Оделвис 5, Хорхе Санчес – либеро (Сиера Санчес 3, Павел Пимиента 2, Ореол Камехо 6)

Старши-треньор: Роберто Гарсия

Източник: Сашо Драгиев

гражданин
на 25.11.2006 г.
0

ЕЙ ЖУЛТУРИ,ако не си покаже селския манталитет няма да ви бъде. Момчето се объркало в бързината и веднага папагала прост се обажда неподготвен, а той самия завалията с килийно образование.И пак като развален грамофон-мургав буфер. А бе сельо в този град само Локомотив ПД развива мъжки волейбол.
Aнонимен
0

jyltite kurvi da se okrotqt i da ne pi6at s/u NAI VEELIQ OTBOR LOKOMOTIV PLOVDIV I BG VOLEIBOL DO GROB !ZAEDNO S VODKA !
Aнонимен
0

жълт нещастник,пише се ,,някакъв'',а не некъв.Повечето локомотивци са лекари,инженери и т.н.Имаме Ректор на ВМИ,Декан в ПУ.Слона е казал,че ,,...свещеното черно-бяло райе се носи не на тялото а в душата..''.И Вие имате интеектуаци,но те са старата партийна олигархия и техните наследници-новите парвенюта на повдив.В този сайт обаче и все пак става дума за БЪЛГАРИЯ.
dan4ev
0

zaslujavat zlatnite medali i kupata!
Aнонимен
0

13:07 ч А ти нямаш голямо бъдеще с правописа. Сигурно си некъв мургав буфер...
Aнонимен
0

много се радвам за момчетата, имаме голямо бъдеше с волейбола! :)
Aнонимен
0

БРАВО!!! Дано ни зарадват с медали (или още по-добре с ТИТЛА)
KUR ZA LOKO
Aнонимен
0

ГОЛЕМИ!!! ДАНО САМО НЕ СЕ СХВАНАТ В РЕШИТЕЛНИТЕ МАЧОВЕ ОТ 1/2 ФИНАЛ НАГОРЕ. СТИСКАМ ПАЛЦИ!!!