Ботев изпрати полусезона с класическо 3:0 над Марек
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:22 / 25.11.2006Коментари (212)5504
Ботев Пловдив победи Марек с 3:0 и зарадва привържениците си с красива победа в последния си мач от есенния полусезон. В герой за канарчетата се превърна Атанас Въргов - Замера, който вкара на два пъти след като Емил Урумов откри головата сметка за Ботев.
Срещата предложи много емоции на близо двехилядната публика на стадион "Христо Ботев" в хладния ноемрвийски следобед. Мачът се игра на изключително тежък и хлъзгав терен, вследствие на падналия през нощта дъжд в Пловдив.

Първото полувреме двата отбора изглеждаха по равностойно на терена, като чисти положения на гол не липсваха и пред двете врати. Георги Какалов опита рефлекса на вратаря на гостите Чавдаров с множество удари диагонално при влизанията си от лявото крило, но нито един не завърши с гол. Костадинов Видолов също бе близо до гола, когато негов удар от пряк свободен удар, изпълнен от границата на наказателното поле, премина на сантиметри от вратата на Марек, след рикошет в стената.

Невероятно спасяване направи Николай Чавдаров в 36-та минута на мача, когато след красива двойна комбинация между Видолов и Караматев, втория се вряза в наказателното поле на гостите. Последва мощен удар по земя с десния крак от около 10 метра, който по чудо Чавдаров изби с крак.

Футболистите на Марек също съдадоха три-четири голови положения пред вратата на Ботев, главно поради неразбирателства в жълто-черната защита. На два пъти, след разминавания с топката на бранители на Ботев, футболисти на Марек оставаха очи в очи срещу Арсов, но само класата на пловдиския страж предотврати гол в неговата мрежа.
Опасни удари към вратата на Ботев отправиха Редовски, Джилас и Кръстовчев.

Головата серия в двубоя откри Емил Урумов в 41-та минута на двубоя. Голът стана след красива комбинация с най-добрия на терена Костадин Видолов, който изведе футболиста с прякор "Шивача" сам срещу вратаря на гостите. С отмерен удар с десния крак покрай плонжиралия вратар, Урумов бе безпощаден - гол и 1:0 за Ботев на полувремето.

През втората част на терена имаше само един отбор - този на Ботев.
Положенията пред Чавдаров се заредиха едно след друго и само уникалните му намеси на няколко пъти спасиха Марек от разгром в мача. Няколко пъти нападатели на Ботев засичаха прострелни центрирания от крилата на метри от голлинията, но вратаря на Марек съумяваше да отрази ударите. В 56-та минута голмайстора за Ботев Емил Урумов получи неочакван подарък от защитник на Марек, който върна топката в малкия пеналт, откъдето Урумов опита удар със завъртане на един метър от голлинията. Ударът му обаче пред мина на половин метър от десния стълб пред невярващия поглед на Чавдаров.

И след като футболистите на Ботев не успяваха да вкарат чистите си положения, Атанс Въргов - Замера реши да сложи точка в мача с два по-скоро случайни гола за две минути.

В първия случай, в 61-та минута, Въргов центрира топката в наказателното поле от пряк свободен удар. Джилас от Марек посегна с глава към топката, но реши да не играе с нея, оставяйки я за вратаря Чавдаров. Той от своя страна се заблуди от лъжливото движение на съотборника си и не помръдна от мясото си, а топката, която бе достатъчно добре фалцирана от удара на Въргов, се удари в десния страничен стълб и влезе във вратара. Гол и 2:0 за Ботев.

Само две минути по-късно, Въргов, ентусиазиран от попадението си, оптимистично опита силен удар по земя от около 35-40 метра.Топката летеше сигурно към ръцете на плонжиралия втарар, но за негов малшанс, се чукна в чим точно пред него, прехвърли го и се оплете в мрежата за 3:0.

От този момент до края на мача, футболистите на Марек изпаднаха в пълен игрови шок, вследствие на което не предложиха нищо смислено.
Канарчетата също видимо намалиха оборотите, изчаквайки последния съдийски сигнал, след който обраха заслужените аплодисметни на щастливите си фенове.

БОТЕВ - Арсов, Величков, Божков(к), Й.Минев, Гаров, Аврамов, Въргов, Караматев, Видолов, Какалов, Урумов (Г.Иванов, Саидходжа, Н.Миленов)

МАРЕК - Чавдаров, Митов, Николов, Георгиев, Ралков, Редовски, К.Николов(к), Георгиев, Кръстовчев, Джилас, Кръстев (Иванов, Вълков, Кирилов)

голмайстори - 1:0 - Емил Урумов 41' , 2:0 - Ат. Въргов 61' , 3:0 - Ат. Въргов 63'