Локо направи шпалир на Лудогорец и след това допусна 3 гола
Автор: Стойчо Генов 20:23 / 22.05.2024Коментари (37)5343
©
Отборът на Локомотив (Пловдив) записа четвърта поредна загуба в плейофите от първата шестица. В предпоследния си мач за сезона черно-белите отстъпиха на шампиона Лудогорец с 0:3 на “Хювефарма Арена" в Разград.

Руан Круз (9, 10) и Квадво Дуа (33) бяха точни за домакините.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш ще завършат на 5-о място в крайното класиране, а в момента са с актив от 55 точки. В последния кръг пловдивчани приемат ЦСКА-София в неделя (26 май) от 20,30 часа на "Лаута".

Преди началото на двубоя футболистите на Локомотив Пловдив направиха шампионски шпалир на колегите си от Лудогорец заради поредната им титла.

Още в 9-ата минута черно-белите допуснаха груба грешка при изнасянето на топката и резултатът бе открит. Мартин Райнов и Ивайло Иванов не се разбраха помежду си и Руан Круз им отне топката. Последва светкавичен удар от дистанция, който не остави никакъв шанс на записалия повторен дебют Мартин Луков.

Само минута и половина по-късно шампионите удвоиха резултата. Франциско Гомес центрира отдясно в наказателното поле. Там Оливер Камдем не реагира и остави Руан Круз да скочи и с лекота да засече с глава в мрежата за 2:0.

В 33-ата минута Сон напредна по крилото и комбинира с Рик Джонатан. Той пусна в коридор към Квадво Дуа, който изпревари Мартин Паскалев и изскачайки сам срещу вратаря, го простреля за 3:0.

Най-чистото положение, което създадоха локомотивци, бе в 68-ата минута. Камдем проби по десния фланг и пусна пас по земя към границата на малкото наказателно поле. Там Ангел Лясков изпревари защитник на Лудогорец и шутира силно, но високо над напречната греда.