Жените на Ботев разгромиха Болярки Велико Търново
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:26 / 26.11.2006Коментари (6)1658
©
Женската формация на Ботев Пловдив разгроми с 4:1 Болярки Велико Търново във втория си мач в рамките на по-малко от 24 часа. Двубоят се игра днес по обяд на стадион "Шипка" в Асеновград пред около 100 души, които се зарадваха на хубавата игра и слънчевото време.

Мачът протече равностойно, като единствено по-добрите реализаторски способности на нападателките на Ботев допринесоха за победата. Още в третата минута домакинките, играещи днес с черни екипи, получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната. Малко по-късно обаче Грета Кабакова успя да изведе своя отбор напред. След като нахлу по крилото, Кабакова опита да центрира, но топката попадна във вратата на Болярки за изненада на вратарката на великотърновки. Преднината обаче не се запази за дълго и малко по-късно "гостенките" успяха да върнат попадението.

Въпреки изравнителния гол, до края на първото полувреме Ботев отново поведе в резултата, като Златка Габерова вкара за 2:1 от пряк свободен удар. При такъв резултат завърши и първото полувреме.

През втората част черно-жълтите имаха лек превес и още в 50-тата съдийката от Стара Загора отсъди втори наказателен удар в полза на Ботев. Зад топката застана голмайсторката от първото полувреме Габерова, която с точен удар в долния десен ъгъл на вратата вкара втория си гол днес.

Десетина минути по-късно се разписа и Мария Гогова, която премина през защитата на Болярки, преодоля вратарката и вкара на опразнената врата за крайното 4:1.

С тази победа Ботев завършват на четвърто място в класирането на есенния полусезон с 3 загуби - от НСА, Ел Пи Суперспорт и Гранд Хотел Варна - и 1 равенство с Берое.

Barbie
на 28.11.2006 г.
0

axaxaxa 4estita pobeda,stranno samo za6to MOmi4etata s 4erveniq ekip ne sa ot Bolqrki a sa Grand Hotel Varna,koito bixa Botev PLodvdiv s 4:2...4erveno beli ole ole ole,ole ole ole,ole ole ole!SAmo Granda