Балтанов напусна терена със сълзи! Ботев завърши сезона със загуба от Арда
Автор: Тодор Благов 21:57 / 27.05.2024Коментари (19)5584
Ботев (Пловдив) завърши със загуба сезон 2023/24. В среща от последния кръг "канарчетата" допуснаха поражение с 0:1 от Арда на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Преди началото на мача капитанът на "канарчетата" Лъчезар Балтанов бе посрещнат с бурни аплодисменти от публиката. "Жълто-черните" бяха с много млад състав, изпълнен с редица юноши от школата.

Срещата започна с минута мълчание в памет на Стефан Капралов. Още в 3-ата минута удар на Бисер Бонев бе спрян пред голлинията от бранител на Арда.

В 14-ата минута Станислав Иванов се опита да си спечели дузпа, но вместо това получи жълт картон за симулация. 6 минути по-късно удар на Мартин Секулич от фаул бе избит от стража на гостите.

В 37-ата минута Арда откри резултата. Многоходова акция на "сините" завърши с центриране към наказателното поле, където Тонислав Йорданов бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата за 0:1.

Второто полувреме стартира в приспивно темпо, без положения пред двете врати и с игра в центъра. В 70-ата минута Янис Карабельов подаде към Иланда Кинтунту, но нападателят не успя да засече от точката на дузпата.

Гостите отговориха с два много неточни удара на Иван Тилев и Иван Коконов. С течение на времето Душан Керкез даде шанс заизява на редица млади футболисти.

Най-емоционалният момент в мача дойде в 86-ата минута, когато със сълзи на очи Лъчезар Балтанов бе заменен, а всички по трибуните и на терена аплодираха "жълто-черния" капитан.

Победата обаче не бе достатъчна на Арда за участие в бараж, тъй като ЦСКА 1948 записа успех при визитата на Славия.

Ботев: Стефан Смъркалев, Костадин Татаров, Джон Емануел, Мартин Секулич, Фаустас Степонавичус, Димитър Папазов, Янис Карабельов, Лъчезар Балтанов, Ивайло Видев, Мирослав Георгиев, Бисер Бонев

Резерви: Дениз Русев, Константин Павлов, Йордан Айвазов, Петър Иванов, Николай Минков, Димитър Диклиев, Нехемие Кинтунту, Габриел Златанов, Емил Найденов

Арда: Анатолий Господинов, Милен Стоев, Пламен Крачунов, Борислав Цонев, Ебенезер Окезие, Тонислав Йорданов, Деян Лозев, Ел Мами Тетах, Иван Тилев, Лъчезар Котев, Станислав Иванов

Резерви: Петър Петров, Офор Чинонсо, Борис Тютюков, Иван Коконов, Джелал Хюсеинов, Николай Жеков, Христо Митев, Илия Юруков, Феликс Ебоа