България продължи серията без загуба при Илиан Илиев, Дюлгеров спаси дузпа

Автор: ИА Фокус
23:29 / 04.06.2024
2597
Националният отбор по футбол на България завърши наравно 0:0 като гост на един от финалистите на Европейското първенство в Германия.

На стадион "Стяуа“ в Букурещ избраниците на треньора Илиан Илиев изиграха добър мач, като пропуснаха да си тръгнат и с победа. С ключов принос за престижното равенство бе вратарят Иван Дюлгеров, който в началото на втората част спаси дузпа.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме с леко предимство за домакините.

Футболистите на Илиан Илиев изненадаха домакините с активната си игра и стабилното си представяне в отбрана.

Най-доброто положение за Румъния през първото полувреме бе в 44-ата минута, когато Денис Драгуш изскочи от дълбочина зад отбраната пред Иван Дюлгеров, но ударът му мина край гредата.

Двата тима започнаха вихрено втората част.

Най напред в 50-ата минута Живко Атанасов изпусна Станчу и бе принуден да го събори в наказателното поле пред Дюлгеров.

Вратарят на Черно море показа класа и спаси изпълнената от нападателя на Парма Денис Ман дузпа.

Минути по-късно Алекс Колев бе изведен отлично пред вратата на Румъния след комбинация между Кирил Десподов и Живко Атанасов, но вратаря Флорин Ница спаси.

До края българите продължиха да са активни, като на няколко пъти не успяха да се възползват от неразбирателства между вратаря Ница и отбраната пред него.