Спартак надви Марица с 4:2 в контрола

Коментари (10)
17:51 / 01.12.2006
1656
Спартак победи Марица с 4:2 в контрола, която се игра на терена в село Куртово Конаре. Това бе втора среща между двата отбора за тази седмица. За разлика от предишната проверка която завърши без голове този път играчите на двата състава направиха интересен и оспорван мач. "Гладиаторите" откриха резулатата чрез Николай Павлов в 39-ата минута. След самостоятелен пробив отдясно халфът навлезе в наказателното поле и с прецизен удар отбеляза за 1:0. След този гол атаките на Спартак продължиха и логично се стигна до удвояване на резултата. Христо Сталев проби по левия фланг, финтира защитник на Марица и шутира. При ударът коженото кълбо изненада вратаря на Марица Скорчев и влетя в мрежата за 2:0. Отново Сталев се разписа в 67-ата минута за 3:0. Този път авторът на второто попадение се възползва от грешка в защитата и с удар от 20 метра матира Скорчев. Влезлият като резерва Якимов от Спартак направи резултата 4:0. Той се възползва отлично от едно центриране на Фанев и с удар с глава от три-четири метра отбеляза попадението. След този гол играчите на Спартак намалиха оборотите и това позволи на Марица да отбележи два гола. Първо Александър Белимов в 81-ата минута вкара за 4:1, а само четири минути по-късно Николай Дойчев оформи за крайното 4:2.