Страхотно! Академик Пловдив стана шампион при момчетата до 16 години

19:57 / 08.06.2024
2255
Академик Пловдив стана шампион на Дивизия I на Държавното първенство по баскетбол за момчета до 16 години. Във финала в зала "Свети Георги“ в София пловдивчани надвиха Берое със 75:65.

Двубоят започна много равностойно, а след десет минути игра старозагорският тим бе напред с 19:18. Силна втора четвърт за Академик изведе отбора с 9 точки напред на почивката, като до края пловдивчани така и не изпуснаха водачеството си. Победителите имаха предимство по повечето показатели, като реализираха 10 тройки срещу 2, а внушителна бе и разликата при асистенциите – 19 срещу 8.

Всички точки на Академик дойдоха от титулярите. Най-резултатен с 25 бе Атанас Здравчев, като той овладя и 16 борби. Мартин Тошев също е с дабъл-дабъл – 24 точки и 12 борби, а Станимир Стефанов добави 18 точки.