Ботев победи Коматево в контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:05 / 05.12.2006Коментари (99)3108
Отборът на Ботев постигна втора поредна победа в контролите в паузата на шампионата. Този път "жълто-черните" победиха с 3:2 четвъртодивизионния отбор на Коматево. Мачът се игра пред около 200 зрители на стадиона в пловдивския квартал. Старши-треньорът на Ботев Светослав Гърков изпробва юношите на отбора и новите футболисти които пристигнаха в тима.

Домакините от Коматево поведоха в резултата чрез гол на Атанас Кочанов в 26-ата минута. Той се възползва отлично от прострелно центриране на Живондов и с удар с глава от 5 метра матира вратаря на Ботев Станев за 1:0. Така завърши и първото полувреме, което премина под диктовката на домакините от Коматево. "Канарчетата" трудно взаимодействаха помежду си тъй като единадесеторката, съставена от юноши и нови футболисти, както и няколко титуляра, все още не е добре сработена.

През второто полувреме Ботев заигра много по-добре и логично стигна до изравняване. След центриране от корнер в 50-ата минута, Саидходжа бе най-съобразителен в мелето което се получи в наказателното поле и с шут от малкият пеналт изравни. След гола "жълто-черните" успяха да наложат териториален натиск и закономерно поведоха в резултата. Отново Дормушали Саидхожда бе голмайстор. Този път нападателя бе точен след удар с глава и изведе "жълто-черните" напред в резултата.

След този гол домакините се втурнаха да изравняват. Във 65-ата минута те успяха да Петър Еленкин успя да направи 2:2. Голът падна след грешка на Павел Станев, от която именно Еленкин се възползва най-добре и с удар от 5 метра не остави никакви шансове за стража на Ботев.

През тези минути халфовете на "канарчетата" грешаха с отиграванията си и това даде шанс на футболистите на Коматево да потърсят пълния успех в мача. Във 70-ата минута главния съдия на срещата Христо Андонов даде дузпа в полза на домакините за игра с ръка в наказателното поле на Ботев. Живондов обаче не успя да отбележи, като заслуга затова има и Павел Станев, който усети ъгъла и успя да избие топката в корнер. След пропусната дузпа силите на Коматево явно се изчерпаха и това даде шанс на Ботев да стигне до победата в тази среща. Отново Саидходжа бе точен за трети път в тази среща, като оформи и своя хеттрик. Нападателя открадна една топка от халфовете на Коматево и с мощен удар от 25 метра донесе и крайния успех на Ботев в тази среща.

Съставът на Ботев: Станев, Кирев, Ник. Димитров, Гаджанов, Караматев, Въргов, Солаков, Тимонов, Хюсеинов, Саидходжа, Урумов(Миленов, Василев, Иванов, Александров, Бургунов)

Aнонимен
на 11.12.2006 г.
0

Но нека се върнем към реалността и темата на анализа. Ботев дотолкова свикна с ролята си на на болид на Минарди в надпревара с мастодонтите, че чак и ние – феновете, взехме да свикваме с мисълта “Този сезон дали ще изпаднем?!”