Съперникът на Локо в първата контрола загуби от футболисти без договор
Автор: Стойчо Генов 13:00 / 26.06.2024Коментари (0)1128
Отборът на футболистите без професионални договори победи втородивизионния Струмска слава (Радомир) с 2:1 в контрола, която се игра днес на стадиона в град Брезник. Със спаринга приключи и лагерът на свободните агенти, които се готвиха в града под ръководството на треньора Румен Стоянов.

Подобен тим бе организиран за 17-и пореден път от Асоциацията на българските футболисти (АБФ), с подкрепата на БФС. Целта на проекта е играчите да водят нормален тренировъчен процес и да се подготвят за новия сезон, докато търсят нови отбори, в които да продължат кариерата си.

Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че отборът на Струмска слава ще е първият съперник на Локомотив Пловдив в летните контроли на черно-белите. Мачът е в петък (28 юни), като все още не е обявено мястото и началният час.

Още в 8-ата минута Струмска слава откри резултата. Това стана след центриране от корнер, при което футболист на символичните гости засече с глава в мрежата.

В 51-ата минута Николай Хаджиниколов напредна отдясно и подаде към Александър Добчев, който с премерен шут вкара за 1:1.

Само 4 минути по-късно отново Добчев се разписа, реализирайки за крайното 2:1 за отбора на АБФ. Той получи пас с глава от Георги Божилов, финтира вратаря на Струмска слава и прати топката зад гърба му.

"Доволен съм от старанието на всички за краткия период, в който работихме заедно. Получиха се и доста футболни неща. Още след първата ни контрола срещу Миньор три от момчетата си намериха отбори, което показва, че този проект има бъдеще", заяви след края на двубоя треньорът на свободните агенти Румен Стоянов.

Тимът на свободните агенти игра в състав:

Божидар Петров, Сашо Димов, Мартин Минчев, Асен Георгиев, Адриан Данчев, Георги Илиев, Даниел Георгиев, Стефан Николов, Давид Димитров, Петко Петков, Николай Хаджиниколов (Димитър Симеонов – вратар, Владислав Килов, Александър Петков, Георги Божилов, Александър Добчев, Станимир Марински).