Изумителен обрат! Григор Димитров продължава напред, след изоставане с 0:2

Автор: ИА Фокус
18:54 / 04.07.2024
2691
Григор Димитров се класира за третия кръг на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън“.

Българският тенисист, който е поставен под №10 в схемата на състезанието, трябваше сериозно да се потруди срещу 19-годишния Джунченг Шанг от Китай за да го победи с 5:7, 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:4 и 3 часа и 29 минути игра.

91-ият в света Шанг изненада Димитров със стабилна игра в първия сет, като измъкна частта за 49 минути игра със 7:5, като стигна до успеха с късен пробив.

Във втория сет азиатецът стартира с бърз пробив, за да поведе. Димитров отвърна веднага, като до края на сета така и не се стигна до нови пробиви.  В тайбрека Шанг показа по-здрави нерви и спечели и втория сет, изправяйки българина до стената.

Вторият сет продължи 53 минути.

В третата част българският тенисист успя да пробие подаването на съперника си, повеждайки с 3:2 гейма. До края на сета Димитров не позволи на Шанг нова изненада и спечели сета с 6:4, връщайки се в борбата за участие в третия кръг на турнира.

Третият сет продължи 37 минути.

Четвъртата част премина под диктовката на Димитров, който набързо дръпна с 3:1 гейма, а след това с нов пробив доведе нещата до 6:2, вкарвайки мача в решителен, пети сет.

Частта продължи 28 минути.

Петият сет на мача стартира перфектно за Димитров, който дръпна с пробив за 1:0 гейма. След това българинът не изпусна развоя на срещата от контрол и се поздрави с успех в частта с 6:4, а с това и в мача.

Петият се продължи 43 минути.

В третия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу французина Гаел Монфис.

Срещу 33-ия в ранглистата Гришо има само 1 победа от пет изиграни мача.

Последният мач между двамата е от 2016 година, като Монфис е спечелил последните три мача срещу Димитров.

Преди година Григор Димитров стигна до четвъртия кръг на турнира.