Победа! Ботев с отлично начало на сезона в Първа лига
Автор: Тодор Благов 20:53 / 21.07.2024Коментари (13)6906
Ботев (Пловдив) стартира по най-добрия начин новия сезон в Първа лига. "Канарчетата" се наложиха с 3:1 при визитата си на Ботев (Враца) на стадион "Христо Ботев" в Северозападна България.

Първата част премина в спокойно темпо, като домакините бяха по-активни в първите минути, докато "канарчетата" владееха инициативата в края на полувремето.

След почивката двата тима сътвориха истинска голеада с много положения и пред двете врати, а Мартин Секулич реализира поредните си попадения на стадиона във Враца.

След само 70 секунди игра Бубакар Траоре преодоля Ехие Укаки и отправи много опасен удар, минал на сантиметри от страничната греда.

В 20-ата минута Даниел Генов пробва нещо средно между пас и удар, а топката профуча заплашително до вратата на Игонен.

"Канарчетата" отговориха в 26-ата минута, когато Нвачукву центрира към Корошец, той овладя и отправи плътен удар, но топката прелетя над напречния стълб.

Три минути по-късно дойде и първият точен удар, който бе дело на Кристиан Нвачукву, но стражът на домакините внимаваше и изби.

В 39-ата минута Андрей Йорданов центрира много добре към Мартин Секулич, който бе около точката на дузпата, но не успя да отправи точен изстрел.

След 120 секунди пловдивчани бяха близо до откриване на резултата. Никола Илиев се пребори с бранител и стреля на 11-12 метра от вратата, а топката се спря в страничната греда на врачани.

Второто полувреме стартира с гол за пловдивчани, а Мартин Секулич вкара поредния си гол във Враца. В 54-ата минута Кристиан Нвачукву центрира отляво и  хърватският нападател на празна врата се разписа за 0:1.

3 минути по-късно комбинацията Нвачукву - Секулич доведе до второ попадение. Нигериецът се пребори за топката в наказателното поле и върна назад към хърватина, който с плътен удар под гредата удвои аванса на тима си - 0:2.

Голеадата в Северозападна България продължи в 60-ата минута. Сирики Диабате сбърка фатално в центъра на терена, последва дълъг пас, Матвей Игонен излезе неразчетено и Даниел Генов с техничен удар го прехвърли - 1:2.

Последва лек натиск на "зелените", а в 68-ата минута удар на Кондраков мина покрай целта. Душан Керкез реагира мигновено и пусна в игра Джеймс Етоо и Константинос Балоянис.

В 77-ата минута "канарчетата" стигнаха до трети гол. Балоянис центрира от корнер, Йонас Там продължи с глава и Янис Карабельов на задна греда се разписа за 1:3.

10 минути по-късно Мартин Секулич беше близо до своя хеттрик, след отличен пас на Константинос Балоянис, но от чиста позиция хърватинът стреля високо над гредата.

Ботев Враца: Федерико Рубио, Мартин Ачков, Меси Биатумусока, Дилян Георгиев, Стефан Цонков, Давид Суарес, Мартин Смоленски, Спас Георгиев, Бубакар Траоре, Даниел Генов, Браян Переа

Резерви: Любомир Василев, Даниил Кондраков, Иван Василев, Марко Мажуга, Мартин Дичев, Мартин Бачев, Мирослав Маринов, Стефан Велев, Чавдар Ивайлов

Треньор: Тодор Янчев

Ботев Пловдив: Матвей Игонен, Ехие Укаки, Йонас Там, Андрей Йорданов, Мартин Секулич, Ивелин Попов, Никола Илиев, Сирики Диабате, Янис Карабельов, Кристиан Нвачукву, Ален Корошец

Резерви: Ханс Бернат, Самуел Акере, Антъни Уджа, Джеймс Етоо, Матиюс Ремейкис, Николай Минков, Антонио Перера, Константинос Балоянис, Ивайло Видев

Треньор: Душан Керкез