Истинско зрелище! Ботев и Локомотив с драматично равенство на "Колежа"

Автор: Тодор Благов
Коментари (41)
23:18 / 28.07.2024
12349
Ботев и Локомотив показаха защо Дербито на Пловдив е мач №1 в България. В среща от 2-ия кръг на Първа лига двата тима завършиха наравно 2:2 пред над 14 000 зрители на стадион "Христо Ботев".

Двубоят предложи много емоции за феновете. През първата част ботевистите бяха далеч по-добрият отбор на терена, но след почивката "червено-черните" локомотивци изравниха играта.

Преди първия съдийски сигнал на Георги Кабаков "жълто-черните" наградиха най-бързата спринтьорка в Европа на 100 метра за девойки под 18 години - пловдивчанката Радина Величкова, както и Николай Минков за мач №100.

В 9-ата минута падна първият точен удар в срещата. След центриране от корнер Йонас Там отправи слаб изстрел към вратата на Локомотив, който бе спасен с лекота от Мартин Луков.

В 14-ата минута дойде първата отлична възможност. Центриране отдясно прати топката в Никола Илиев, юношата на "канарчетата" отправи мощен удар от движение, а Мартин Луков се намеси решително и изби с крак.

3 минути по-късно натискът на "жълто-черните" даде нужния резултат с много красив гол. Никола Илиев за пореден път демонстрира безспорната си класа и преодоля с лекота няколко бранители и вратаря на Локомотив, пращайки топката в мрежата - 1:0.

След 180 секунди най-активният на терена Илиев отново бе замесен в положение пред вратата на "смърфовете", но ударът му се отклони от защитник. В 34-ата минута далечен удар на Джеймс Етоо бе уловен от Луков.

"Черно-белите" завършиха първата част без отправен удар към вратата на Ботев, както и без корнер на сметката си.

Второто полувреме стартира със златен шанс за Локомотив. Почти от центъра на терена Мичи Нтело бе изведен очи в очи Ханс Бернат, опита се да го залъже, но последвалият удар бе отразен от бранител.

3 минути по-късно момчетата на Любослав Пенев пропиляха нова добра възможност. След центриране отдясно топката попадна в Георги Каракашев, който бе абсолютно необезпокояван и от точката на дузпата стреля, но над вратата на Бернат.

По-активната игра на "смърфовете" след почивката доведе до изравнителен гол в 56-ата минута. Димитър Илиев пусна извеждащ пас към Мичи Нтело, който провря топката между краката на Ханс Бернат - 1:1.

След попадението играта се накъса, двамата треньори извършиха смени, а на няколко пъти медицинският екип на "черно-белите" влезе на терена.

В 66-ата минута Ботев бе близо до втори гол. Ехие Укаки получи отличен пас от Николай Минков и отправи много остро центриране, а няколко играчи в "жълто-черно" се разминаха с кълбото пред наказателното поле.

В 72-ата минута "канарчетата" възстановиха аванса си, а Укаки се реабилитира за пропуска. Бързоногият играч бе намерен в наказателното поле от Константинос Балоянис и с удар от движение вкара за 2:1.

Минута по-късно напрежението се пренесе пред вратата на Ботев, където Владимир Медвед стреля от страхотна позиция в наказателното поле, но покрай вратата на Бернат.

В 75-ата минута "жълто-черните" можеха да убият интригата с трети гол. Ивелин Попов прокара топката зад гърба на отбраната на Локомотив и намери Мартин Секулич, който отправи диагонален удар, минал на сантиметри от страничната греда.

В 82-ата минута локомотивци на свой ред застрашиха Бернат с удар на Мартин Петков, който не намери очертанията на вратата. Последваха нови два изстрела към вратата на "жълто-черните", като първият бе отразен от стража на Ботев, а вторият прати топката покрай вратата.

Във втората минута на продължението Локомотив стигна до равенството след ужасяваща грешка на дебютанта Ханс Бернат. Далечен удар на Мартин Хайдаров бе избит много лошо от стража, а при добавката Жулиен Лами прати топката във вратата за 2:2.

БОТЕВ 2:2 ЛОКОМОТИВ

1:0 Никола Илиев (17)

1:1 Мичи Нтело (56)

2:1 Ехие Укаки (72)

2:2 Жулиен Лами (90+2)

БотевХанс Бернат, Йонас ТамСамуел АкереИвелин Попов, Антъни Уджа, Джеймс Етоо, Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Никола Илиев, Константинос Балоянис

Резерви: Матвей Игонен, Ехие Укаки, Андрей Йорданов, Мартин Секулич, Матиюс Ремейкис, Сирики Диабате, Янис Карабельов, Кристиан Нвачукву, Ален Корошец

треньор: Душан Керкез

ЛокомотивМартин ЛуковАнгел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Оливер Камдем, Христо ИвановГеорги КаракашевНиколас ПеневМартин Петков, Димитър ИлиевМичи Нтело

Резерви: Кристиян Томов, Милош Петрович, Тодор Павлов, Кристиян Пешов, Мартин Хайдаров, Жулиен Лами, Владимир Медвед, Данило Полонский, Ивайло Иванов